Вінниця перелаштувалася на “воєнні рейки”, яким буде опалювальний сезон 2022-2023, про ситуацію зі сховищами та укриттями, яких збитків зазнало місто внаслідок ракетної атаки і чи виплачують компенсації постраждалим, а також про те, як допомагають переселенцям.
Про це в інтерв’ю Суспільне Вінниця розповів вінницький міський голова Сергій Моргунов.
“Вінницька міська територіальна громада перелаштувалася на воєнний лад”
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну необхідно було забезпечити належну роботу критичної інфраструктури, зазначив Сергій Моргунов. Спільно з військовими була здійснена організація заходів, направлена на оборону Вінниці.
“Це був фактично кінець лютого, початок березня. Зима. Ще опалювальний період. Необхідно було прилаштувати відповідний ресурс, комунальні підприємства для організації заходів, направлених на оборону міста Вінниці спільно з військовими. Найголовніше — це була серйозна консолідація, як і у всій країні, різних органів влади і бізнесу, громадських організацій навколо вищого керівництва держави і військового керівництва”, — зазначив Сергій Моргунов.
Бюджет в умовах воєнного стану
З лютого по квітень 2022 року надходження до місцевого бюджету скоротилися, повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Це сталося через те, що велика частина підприємств припинила діяльність через вторгнення РФ.
“Десь на 8-й день війни ми звернулися до бізнесу, щоб вони відновлювали роботу своїх підприємств. Це малий бізнес, надання послуг. У червні ми побачили, що вирівнюються надходження до бюджету”, — зазначив Сергій Моргунов.
Що стосується видатків, то місто придбало на 100 мільйонів гривень військових облігацій, аби підтримати державний бюджет, а також спрямувало кошти на закупівлю військового обладнання, транспорту, запчастин, пального, засобів захисту для військових та інші воєнні потреби.
“1000 робочих місць завдяки релокованим підприємствам”
Окрім цього, під час війни до Вінниці переїхали 138 релокованих підприємств, що дало змогу створити 1000 додаткових робочих місць.
Опалювальний сезон 2022-2023
До опалювального сезону місто готове на 100%. Тарифи під час війни для вінничан не зростатимуть. Місто буде забезпечене альтернативними джерелами енергозабезпечення, проте вінничанам, на випадок екстрених ситуацій, потрібно заздалегідь облаштовувати пункти обігріву і заощаджувати електроенергію, наголосив Моргунов.
“Ми повинні згуртуватися. Мешканці в своїх будинках повинні облаштовувати пункти обігріву, принаймні для дітей, людей похилого віку, якщо, умовно, протягом доби не буде електроенергії та тепла”, — каже Моргунов.
Щодо співпраці з ОСББ — вінницький міський голова зауважив, що на початку не всі з розумінням ставилися до викликів, які нас можуть очікувати.
“Працюють відповідні програми підтримки з міського бюджету щодо облаштування саме таких місць. Крім того, ОСББ самостійно можуть вирішувати свої питання, а ми можемо на умовах співфінансування допомагати їм”, — розповів вінницький міський голова.
Ситуація зі сховищами та укриттями у місті
На сьогодні у Вінниці є 74 укриття і два протирадіаційних сховища, з них в комунальній власності 8, в обласній — 5, в державній — 22 і решта — в приватній власності.
“Було проведено дві тисячі перевірок. Наразі на мапу укриттів Вінниці нанесено 1 144 об’єкти. Вони позначені відповідними табличками, є вказівники на вулицях міста. Ми стикнулися з певним нерозумінням співвласників багатоквартирних будинків, які не хотіли, щоб об’єкт був на мапі, бо вони не хочуть чужих пускати. Але ми повинні розуміти, що безпека територіальної громади — наше спільне питання”, — пояснив Сергій Моргунов.
“Багато серйозних викликів, ми впоралися”, — про переселенців
“Близько 200 тисяч людей транзитом проїхали через місто, які зупинялися на ніч або кілька днів. Тому нам треба було налагодити приймання людей у школах, готелях, надати їм їжу.
Багато серйозних викликів, ми впоралися з цим, спільно з іншими громадами області. Наступний етап — робота з людьми, які вирішили зупинитись і зареєструватись у Вінниці”, — каже Моргунов.
За його словами, Вінниця стала першим в Україні містом, яке спільно з Міжнародною продовольчою програмою налагодило видачу фінансового ресурсу кожному переселенцю в розмірі 6 660 грн.
“У рамках створення Міжрегіонального координаційного штабу ми змогли акумулювати і гуманітарну допомогу, щоб надати внутрішньо переміщеним особам і малозабезпеченим вінничанам”, — каже Моргунов.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook