Як змінила війна в Україні модні тренди?

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, індустрія моди кардинально змінилась. Перший місяць війни, взагалі важко сказати, що хтось навіть задумувався у чому він був одягнений, тим паче чи було то модно. В пріоритеті було тепло, бо підвали холодні. Але українці живуть далі та творять далі. І сучасна модні тренди показала справжній патріотизм до  своєї держави.

Модні тренди українців

Жовто-блакитний в гардеробі тепер можна помітити не тільки в українців, адже і світові тренди змінились. Підтримка України відчувається.

Після року повномасштабного вторгнення, ніхто не посперечається, що в моді зручні та практичні речі, які легко вмістить валіза. Підбори звичайно одягають, але наші українки зуміли їх вдало поєднувати сукні з кросівками.

По вулиці гуляє безліч людей, які не соромляться одягнути вишиванку, або просту кофту з патріотичним надписом. Адже це наша культура, і це не соромно. Так ми тільки показуємо, що ми не переможні.

 Стилістка Алеся Харченко розповіла Суспільному про індустрію моди.

Мода стала повільною

Повільна мода – це світова тенденція екологічного споживання. Вона прагне підкреслити цінність та важливість якості, вибору матеріалів, з яких виготовляють одяг. Це екологічне та довговічне вбрання.

“Прикро, що саме війна стала каталізатором цих процесів. Була зруйнована логістика. Потрібно було шукати нові шляхи, нових постачальників, нові тканини, фурнітуру. Були розгромлені цехи, виробники одягу змушені були виїжджати. Тому вони мали сповільнитись. Примусово. І переоцінити свій бренд”.

Попит на українське

Люди стали більше уваги звертати як на українські бренди, так і на одяг з етномотивами та українською символікою.

“Наше вбрання – це спосіб комунікації зі світом. Після 24 лютого світ побачили багато патріотичних колекцій від усіх українських брендів. Майже кожен бренд, якщо не почав шити взуття та фліски для тероборони, висловлював свою позицію у колекціях. Ніхто не залишився “внєпалітікі”, на відміну від нашого скаженого сусіда”.

Як гарно стилізувати

Етностиль – це відтворення в сучасному одязі елементів, техніки, кольорів, символів, фактур, принтів народного строю.

Тим, хто хоче гарно стилізувати елементи традиційного українського одягу у свій, стилістка радить надихатися фотографіями з останніх колекцій брендів.

“Зміни в свідомості породжують зміни у суспільстві. Як ніколи виріс попит на вишиті сорочки. Майстрині хендмейду завалені замовленнями. Українці демонструють чітку національну позицію. Зараз все це допомагає здобути нам перемогу. А це – найголовніше”.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook