Вінничан запрошують на презентацію книги «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст»

Музей Вінниці запрошує всіх зацікавлених на презентацію книги під назвою “Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII столітті: дослідження та публікація актів візитацій”. Це двотомна праця, що була написана провідним науковим співробітником музею, Арсеном Зінченком, у співавторстві з Олександром Петренком, кандидатом історичних наук та заступником директора Державного архіву Вінницької області.

Як повідомляють у Музеї Вінниці, перший том присвячений історії Вінницького унійного деканату, тобто адміністративного округу у структурі греко-католицької церкви XVIII століття. Дослідження охоплює історії парохій і церков, які входили до Вінницького деканату, біографії священників, особливості їхнього правового статусу тощо. Другий том цієї праці складається з актів візитацій парохій Вінницького деканату за 1720-1790 роки.

Історики уточнюють, що візитаціями називали практики ревізії та інспекції церковного майна. «Відповідно акти візитацій парохій Вінницького деканату дають змогу дізнатися більше про матеріальну сторону діяльності тогочасних унійних церков. У книзі подано як оригінальний текст польською мовою, так і переклад українською», – зазначили у Музеї Вінниці.

Презентація книги за участі обох авторів відбудеться завтра, 23 січня, у приміщенні Музею Вінниці (вулиця Симона Петлюри, 15-А).

Початок о 15:00. Вхід вільний.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook