У вінницькому обласному краєзнавчому музеї 11 вересня відкрилась інтерактивна виставка “Школа темних віків 2”. Першими відвідувачами стали вінницькі школярі, які на собі перевірили, як навчалися давні люди.
– Це вже друга така виставка. Першу ми зробили ще рік тому, але запланували на неї мало часу і, на жаль, не всі охочі змогли її відвідати. Тому ми одразу вирішили повторити і, звичайно, вдосконалити її, – розповіла завідувачка сектором археології і кураторка виставки Ольга Грабовська. – Тут зібрані археологічні матеріали починаючи від трипільської культури й закінчуючи експонатами XV століття, які знайшли під час розкопок поблизу Слобідки Немирівського району.
За її словами, найбільш унікальними є предмети з монограмами і написами, які свідчать про існування алфавітного письма на наших теренах, мініатюрні вироби трипільської та давньоруської доби й археологічні матеріали черняхівської культури.
– У нашій виставці археологічних матеріалів насправді не так і багато. Ми вирішили зробити акцент саме на інтерактивності, – пояснила Ольга Грабовська. – “Німий” огляд предметів не такий цікавий для дітей, тому виставка передбачає активну участь людей у ній.
Юні відвідувачі музею спробували зіграти у тавлію (стародавню настільну гру, подібну до шахів) і запустити кубарь, перевірили знання медичних рослин, дізнались як зробити чорнило з дубових галів і повправлялись писати гусячим пером на папері й бересті, а спеціальним писалом на воскових табличках.
– Мені дуже сподобалась атмосфера цієї виставки, що тут можна гратися, а не просто дивитися через скло на все, – поділився враженнями Костя, учень школи №6. – Найцікавіше пускати кубаря, виявилося, це не так просто бити батогом по дерев’яному циліндру, щоб він довго крутився.
Разом з маленькою донькою на виставку завітала вінничанка Тетяна Валуйська. На її думку, тематика виставки буде цікавою не лише дітям, але й дорослим.
– Мені іноді здається, що це ми зараз живемо у “темних віках”. Для того часу все було справді розвинуто, – розмірковує вона. – Я розумію, що технології рухаються вперед, але все те, чим ми користуємося тепер, базується на тих старих винаходах. Мені стало цікаво дізнатися більше про давній навчальний процес. Можливо, щось зможу застосувати і до своїх дітей або взагалі в системі освіти. Я думаю, що тут я знайду багато корисного.
Відвідати інтерактивну виставку “Школа темних віків 2” можна буде до 15 листопада в Академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею. Також за попереднім записом на базі виставки проводитимуться цікаві заняття.
Авторка – Дарина ДІДИК
Нагадаємо, у Вінниці відкрили виставку, присвячену в’язням ГУЛАГу.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook