У вінницькому музеї відкрилася виставка-диптих “Творець”

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка-диптих під назвою “Творець”. В експозиції — понад 60 різьблених із дерева картин художника Петра Пипи та 40 світлин фотографині Таї Левченко.

Петро Пипа розповів нам, що дерево на картини перетворює 20 років. Працювати надихає природа та українська культура.

“Я приходжу в майстерню – я відключаюсь. У мене нема думки ні про що. Це відпочинок, це спокій, це душевна рівновага. В основному, липа, є горіх, є ясен, є яблуні, з вільхи. Але, в основному, липа, вона м’яка, як по маслу ріже. Особливо, коли сьогоднішня”, — сказав Петро Пипа.

У вінницькому музеї відкрилася виставка-диптих "Творець"

Співавторка виставки Тая Левченко у своїх фотографіях зобразила творчий шлях Петра Пипи. З шести тисяч кадрів, які зробила протягом пів року, відібрала 40. Ці світлини, каже фотографиня, зробила у рідному селі художника.

У вінницькому музеї відкрилася виставка-диптих "Творець"

“Це село Андрушівка. Його неможливо показати без нього. Він повністю вріс у нього. Він його дуже любить, а село вросло у нього. Все, що ми знімали, ми знімали у нього вдома”, — розповіла Тая Левченко.

У вінницькому музеї відкрилася виставка-диптих "Творець"

Відвідувачка Олександра сказала, що для неї виставка — неординарна та захоплива. Роботи Петра Пипи жінка бачила й раніше, втім на авторській – вперше.

“Я настільки вражена. Такі глибокі, неймовірно талановиті. Роботи справжнього українця, який любить нашу землю, знає наші традиції та може своєю творчістю ці традиції показати нам. Різьба по дереву – це настільки рідкісно. Це народне мистецтво”.

Триватиме виставка до січня 2024. Вхід на неї платний. Квиток для дорослих коштує 40 гривень, для дітей та студентів — 20 гривень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook