У Вінниці презентували виставку картин “Герої козацької України”

У Вінниці, до 12-го жовтня, буде представлена виставка картин Наталі Павлусенко у рамках проєкту “Герої козацької України”.

Про це повідомляє телеканал Віта.

Вінничани та гості міста зможуть побачити портрети видатних людей козацької доби –  Івана Богуна, Северина Наливайка, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та інших. Авторка картин працює в жанрі історичного портрета.

Для того, щоб відтворити найточніший образ історичних фігур, художниця консультувалась з провідними істориками, реконструкторами та знавцями козацтва.

“Коли мій син вивчав у школі історію України, мене засмутив той факт, що у підручнику замість портретів гетьманів переважно були надруковані тільки булави, – розповіла на відкритті виставки Наталя Павлусенко. – Водночас підручник прикрашала достатня кількість пишних портретів польських королів, османських султанів та московських царів. Звісно, далеко не всі гетьмани мали прижиттєві портрети, а ті, що збереглися, – здебільшого поганої якості як з історичного погляду, так і з художнього. Саме тому в мене виникла ідея відтворити та покращити наявні образи, а за відсутності прижиттєвих зображень, створити нову іконографію на основі історичних досліджень”

– розповіла художниця.


Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

320 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.