У краєзнавчому музеї відкрили виставку рідкісних подільських ремісничих прапорів

Вінницький обласний краєзнавчий музей презентує нову виставку рідкісні подільські цехові клейноди – прапор і ціхи з фондової збірки, які відігравали значну роль у житті корпорації ремісників. Про це йдеться на сторінці музею у мережі Фейсбук.

За повідомленням, у залі №10 музею експонується цеховий прапор, виготовлений з червоної великовізерунчастої камки у другій половині XVIII ст., його розмір 158х200 см.

У краєзнавчому музеї відкрили виставку рідкісних подільських ремісничих прапорів

«У центральній частині розташований мальтійський хрест, який вказує на християнське віросповідання членів цеху. Над хрестом праворуч – герб Пилява, пов’язаний, ймовірно, з міською символікою. Під хрестом у правому куті містяться ремісничі знаряддя праці, схрещені у вигляді Андріївського хреста. На нашу думку, це струги – дворучні ножі, які використовувалися для очищення шкір», – розповідають історики.

У краєзнавчому музеї відкрили виставку рідкісних подільських ремісничих прапорів

Поряд з прапором експонуються цехові знаки (ціхи, цішки, цешки) – символічні предмети із зображенням атрибутів ремесла (іноді церковного символу), які виконували комунікативну роль у спілці. Їх використовували для скликання на збори, вибори чи інші важливі події.

Побачити на власні очі експозицію вінничани можуть у 10 експозиційному залі Вінницького краєзнавчого музею.

Нагадаємо, Вінницький музей моделей транспорту поповнився унікальним мініатюрним макетом міста

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

180 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.