Сьогодні у Вінницькому краєзнавчому музеї презентують виставку про лендарт і археологію

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття і презентація виставки «Лендарт і археологія: Україна-Литва». На відвідувачів чекають 7 липня о 16.00 у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

Про це повідомили на сторінці музею у Фейсбуці.

Виставка підготовлена організаціями з Херсона – Центром культурного розвитку «Тотем» і «Культурним центром Україна-Литва».

На виставці можна побачити унікальні артефакти – знахідки Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України, яка з 2016 року щороку проходила в Тягині Херсонської області.

«Ці знахідки відновлюють справжню середньовічну історію Півдня. Литовські артефакти, монети часів Улусу Джучі, Кримського ханства і Польщі, і неймовірна знахідка 2021 року – булава 15-го століття, символ нашої влади і державності, який було знайдено в 30-ту річницю Незалежності України. Ці відкриття археологів повністю руйнують історичний міф про так звану «новоросію».

За 6 років експедицій артефакти, які представлені на виставці, жодного разу не були показані у Херсонському краєзнавчому музеї, яким досі керує колаборантка Т.Братченко. Натомість до 9 травня 2022 року вона відкрила експозицію з радянськими наративами про Другу Світову війну. Напередодні вторгнення росії на Херсонщину артефакти були вивезені на виставку в Археологічному музеї НАНУ в Київ, і це фактично їх врятувало», – йдеться у повідомленні.

Особливу атмосферу виставки створюють роботи українських та литовських художників лендарту, серед яких чотири автори з Вінниці. Натхнення для своїх робіт автори отримали під час археологічних експедицій в Тягині (Україна, 2021 рік) і в Акмянє (Литва, 2022 рік).

Адреса музею: вулиця Соборна, 19

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook