Премію ім.Руданського отримав автор двотомника політичної сатири

У Вінницькій облдержадміністрації 10 грудня відбулось засідання журі з визначення переможців на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського.

Шляхом таємного голосування члени журі вирішили:

  • присудити 1 місце лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського – Пасічнику Михайлу Павловичу, члену НСПУ за двотомне видання «Двовійна». Двотомник носить ще й назву «Виклик ординцям – політична сатира».
  • присудити 2 місце лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського – Березі Юрію Павловичу члену НСПУ за книгу сатири і гумору «Що кому». Тут – сатиричні балади, байки, мініатюри, епіграми, афоризми та прозові замальовки.
  • третє місце присудити лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського Катічевій Марії Іванівні – поетесі, бібліографу-краєзнавцю Калинівської центральної районної бібліотеки за збірку віршів «Тобі присвячую, земляче». До збірки увійшли 22 вірші-присвяти Степану Руданському.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 21 січня 2019 року №43 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 13 лютого 2006 року №44» лауреату за 1 місце вручається грошова винагорода в сумі 30 тис. грн. Лауреатам, які посіли друге та третє місце вручаються грошові винагороди по 15 тис. грн кожному.

Нагадаємо, що премія імені Степана Руданського заснована у 1994 році, а статус Всеукраїнської отримала у 2006 році. Премія слугує продовженню національних традицій сатири і гумору, заохоченню літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, а також спонукає творчі колективи та виконавців до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та творів сучасних письменників.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook