Книжка на рекорд: 25 поетів з одного села в одному виданні

Вірші 25-ти поетів із села Клембіка Ямпільського району зібрали у збірку «Сердець клембівських передзвін». Книга вийшла у світ завдяки видавничому дому «Моя Вінниччина». Досі, як повідомляє письменник Михайло Каменюк, ніхто нічого подібного не робив. Тому книжка цілком заслужено може претендувати на рекорд України. Видати книгу обсягом у 600 сторінок вдалося завдяки підтримці Вінницької облдержадміністрації та облради. Свій внесок зробила і місцева громада.

  • Вінничани знову дивують світ гарним здобутком на царині духовності. Щойно вийшов друком солідний томик «Сердець клембівських передзвін», в якому (чи це не рекорд України) надрукували свої твори 25 поетів одного села. А саме: легендарної Клембівки Ямпільського району, – знаної у світі своїми геніальними вишивками, про які захоплено писав ще Михайло Коцюбинський. А тепер – знаної й поетами. Це дивовижне село народило світлої пам’яті поета Ореста Корсовецького, якого щедро підтримував Максим Рильський. Власне, добіркою його віршів згадана книга і відкривається. А на обкладинці книги – одна з відомих робіт художника Віктора Наконечного, а в ній – його мудрі вірші.
    Передмову у книзі написав вчитель та літературознавець із Ямпільщини Михайло Девдера, а післямова належить перу письменника і видавця Михайла Каменюка. Презентувати видання планують 9 серпня у Клембівській громаді – у день народження Ореста Корсовецького. Місцеві жителі вже з нетерпінням чекають цієї події.
  • Хоча ідея цього видання виникла, можливо, трохи сумбурно, твори збиралися дещо поспіхом, організаційні моменти тяглися повільно і зі скрипом, але результат того вартий. Ми не хочемо, аби нам заздрили, хоч це й не заборонено, а ми бажаємо, щоб нас наслідували. Творчі люди з великих і малих сіл, не бійтеся, навіть якщо вірші не завжди досконалі. Думаєте, у книзі є всі поети-клембівчани? Ні, є ще не виявлені і «підпільні». Я особисто вже знаю не менше 5–7. Так і хочеться оголосити флешмоб усім селам України: «А вам слабо?», – відреагував на новину місцевий житель Микола Сирітко.
  • Нагадаємо, видавничий дім «Моя Вінниччина» втілює в життя єдиний у країні однойменний історико-літературний проєкт, у межах якого за бюджетні кошти виходять книжки про історію хуторів, сіл, селищ, містечок і міст області. Вже видано 57 томів таких історій, до кінця року вийде друком іще вісім.

  • Автор Олександра МАКОВЕЦЬКА, фото з Facebook-сторінки Михайла Каменюка

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook