Нова травматологія для воїнів: у військовому шпиталі відкрили сучасне відділення, яке приймає бійців із зони бойових дій

Відремонтовані палати з функціональними ліжками, оновлена медична апаратура, створена власна операційна для малоінвазивних втручань, встановлені системи кондиціювання та припливно-витяжної вентиляції, облаштовані окремі санвузли – таким тепер є оновлене травматологічне відділення Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Відкривав його командувач Медичних сил ЗСУ, генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко. Каже, що саме розвиток травматології у військово-медичних клінічних центрах та військових шпиталях нині украй важливий, бо понад половина всіх поранень військовослужбовців під час бойових дій кваліфікують саме як травматологічні.

  • Від 55% до 62% поранених на Сході бійців – це травматологічні хворі, – каже командувач Медичних сил Збройних Сил України Ігор Хоменко. – Відтепер бійці, які поступають на лікування у заклад із зони бойових дій чи мирної території, можуть отримувати якісну спеціалізовану і високоспеціалізовану травматологічну допомогу в сучасних комфортних умовах. Кошти на ремонт та укомплектування відділення – від меблів і до апаратури – виділило Міністерство Оборони.
  • Сучасна травматологія розрахована на 22 ліжка, дві палати профільовані під нейрохірургічну патології. Але якщо буде необхідність і виникне масове надходження бійців із пораненнями, відділення може розгорнутися на 40 ліжок, запевняє Олександр Фомін, підполковник медичної служби, начальника Клініки ушкоджень, до складу якої входить оновлена травматологія. Крім цього, підрозділ обладнаний устаткуванням, яке дозволяє проводити реанімаційні заходи безпосередньо у відділенні, не спускаючись до реанімацію, що розташована на першому поверсі центру.
  • Наші лікарі надають кваліфіковану та високоспеціалізовану хірургічну, травматологічну та комбустиологічну стаціонарну допомогу як діючим військовослужбовцям Збройних Сил України, так і військовослужбовцям запасу або у відставці, – розповідає Олександр Фомін. – Раніше тіснилися на одному поверсі, тепер кожне відділення займає свій поверх. Відтак збільшилися потужність клініки і кількість ліжок. Окрім цього, значно поліпшилася матеріально-технічна база, зокрема травматології. Закупили кисневі концентратори, лапароскопічну стійку, на 70% оновили травматологічний інструментарій. У планах придбання дороговартісної апаратури, зокрема на підході мобільний рентген, який можна буде використовувати безпосередньо під час оперативних втручань.
  • Лікар відзначає, що військова медицина повинна змінюватися з урахуванням вимог сьогодення. Відтак відкриття добре обладнаного сучасного відділення травматології дасть поштовх для подальшого розвитку не лише Військово-медичного центру, а й травматології всього Центрального регіону.


Автор Олександра МАКОВЕЦЬКА, фото авторки

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook