Сума грошей, про яку піде мова, загалом невелика. Однак справа не в розмірі збитків, завданих громаді села Майдану Вінницького району, а в тому, що в одній, здавалось би, малопомітній судовій справі, немов у краплині води, проявились певні особливості роботи керівників місцевих органів влади на рівні села. Ми вже не раз писали про незаконні «подвиги» окремих сільських голів та про їхню «скромність», бо куди ж ти дінешся від фактів, які були, є і, на жаль, будуть ще.
Отже, у жовтні 2010 року сільським головою Майдану люди обрали Аполлінарія Премійованого (анкетні дані змінено). У листопаді пройшла установча сесія новообраної сільської ради, а 23 грудня була скликана чергова сесія. Оскільки це був кінець року й залишались невикористані кошти сільського бюджету, то стояло питання про їх використання. Зокрема, депутати мали право їх призначити для преміювання за підсумками року посадових осіб місцевого органу влади, у тому числі й голови.
Розмови про це ходили в кулуарах і навіть озвучувались депутатами у виступах, однак тверезий погляд узяв гору. За словами одного з обранців, як можна преміювати сільського голову за результатами роботи протягом року, якщо він працює лише два місяці? Більше того: як зазначено в матеріалах справи, заслуханої згодом Вінницьким районним судом, питання бюджетною комісією не розглядалось (а це обов’язково!), на сесію нею не виносилось і до порядку денного не включалось.
Однак Аполлінарій Премійований зовсім по-іншому й без будь-якої зайвої скромності оцінював власну героїчну двомісячну працю. Оскільки в посадовця були печатка та право підпису, то він узявся це питання вирішити самотужки без усіляких сесій. Процитуємо документи: наше героїчний голова склав «завідомо неправдивий офіційний документ – протокол № 3 сесії 6 скликання Майданської сільської ради Вінницького району Вінницької області, відповідно до якого голові Майданської сільської ради Вінницького району Вінницької області було призначено премію у розмірі 2417 гривень».
Далі Премійований підписав завідомо неправдивий офіційний документ і передав бухгалтеру, яка на основі цього нарахувала героїчному голові премію і переказала на його банківський рахунок.
Операція «Премія» знову спливла через чотири роки, коли мешканці села звернулися з листом про оборудки сільського голови до структур народної самооборони Вінницького району, а звідти його передали до прокуратури.
Тривалий час ішли слідство та судовий розгляд, і аж ось тепер суд оголосив вердикт: «Винен!». Причому відразу за двома статтями Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів, а також за заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем. За першою пана Премійованого засуджено до штрафу в 4250 гривень, за другою – до дворічного позбавлення волі. Від обох покарань його звільнили через закінчення строку давності.
А от гроші в бюджет територіальної громади таки доведеться повернути. Це також ухвалив суд, заодно стягнувши з Аполлінарія Премійованого вартість процесуальних витрат (тобто залучення експертів) у розмірі 982 гривні.
Автор Леонтій Краснопільський
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook