Акція одного питання – так військовий медик, а нині чиновник облдержадміністрації Андрій Грачов назвав цю зустріч з головою Вінницької облдержадміністрації, на яку закликав 22 липня прийти побратимів. Прийшли АТОвці, волонтери, активісти.
Правда, питань вийшло більше, ніж одне. Але вони прості. І перше: як прізвище пораненого військового у білому шоломі, якого фактично кинули помирати у «сірій зоні»? Ця смерть сержанта морської піхоти, який входив до першої евакуаційної команди, що була розстріляна окупантами 13 липня біля селища Зайцеве, збурила не тільки учасників бойових дій.
-Ніхто не називає ні прізвища ні імені загиблого хлопця. Все тримається в якомусь секреті. Перше запитання, яке ми маємо поставити до представника президента у Вінницькій області, – хай повідомить нам, можливо, він знає, – озвучив вимоги перед акцією Андрій Грачов. – Друге питання. Чотири дні хлопець гинув. Уже три дні, як загинув. Як ви вважаєте, він героїчно загинув? Де орден Золотої Зірки? Де визнання для сім’ї загиблого? Немає. Ми ніяких вимог висувати не будемо. Але ми будемо наполегливо рекомендувати зробити певні дії. Головнокомандувачем наших ЗСУ є президент України. Хлопець, який загинув, – був прямий підлеглий нашому президенту. Моя особиста думка, що це кримінальний злочин, який підпадає під статтю «службова недбалість, яка призвела до смерті». У нас, на відміну від інших областей, є дуже класний дорадчий орган – координаційна рада ветеранів при ОДА. Ми маємо вирішити: ми готуємо зверення, щоб цей злочин був розслідуваний відповідно до усіх вимог чинного законодавства? Головнокомандувач знав про дану ситуацію, офіційно написав у себе на сторінці, що вона в нього під особистим контролем. Значить він знав про свого підлеглого, який мученицьки гинув від поранень і від спраги… І нічого не зробив. Хоча що можна було зробити, ми знаємо. Можна було зібрати 100 людей, членів комісії ОБСЄ і зайти туди з білими прапорами і забрати нашого хлопця. Все, що треба було зробити, – це просто відкрити очі на ту ситуацію, яка є. Я сьогодні не можу офіційно казати, що це є зрада. Але те, що це факт службової недбалості, яка призвела до смерті нашого бійця, який помирав у муках, – це 100%, це факт.
Зустріч з головою ОДА дала миттєвий результат. Нарешті ми знаємо ім'я того героя, якого наш головнокомандувач залишив пораненого помирати у сірій зоні. Як на мене, цей випадок підпадає під кримінальну відповідальність за службову недбалість, що призвела до смерті. І за це має нести відповідальність та найвища посодова особа у нашій Державі. Адже головний командувач військ України знав про цей випадок, написавши про те, що ситуація під особистем контролем. Ми готуємо документи для відкриття кримінального провадження. А паралельно ми просили і просимо голову ОДА написати прохання про нагородження Журавля Ярослава орденом Золотої Зірки. Я не преЗедент, але точно можу сказати, цей випадок у мене на особистому контролі. І я закінчу цю справу по честі і правді. Це написав Андрій Грачов, військовий медик, а нині держслужбовець після сьогоднішньої розмови з головою ОДА. Прийшли ветерани, волонтери, активісти для того, щоб поставити одне запитання керівнику області, якого призначив президент. Розмова була не на високих тонах, але нерви у хлопців відчувалися. Бо кинути свого помирати – це недопустимо.Голова Вінницької ОДА виконав вимоги, які йому поставили учасники АТО. На його сторінці з"явився допис з прізвищем загиблого бійця. Тепер ще має бути подання на президента про нагородження загиблого.Більше читайте на сайті газета МІСТО Misto
Опубліковано Ириною Жук Середа, 22 липня 2020 р.
Усе це Андрій Грачов озвучив голові облдержадміністрації Сергію Борзову, який вийшов до тих, хто прийшов на цю зустріч. Щоправда, спершу чиновник спробував розширити «коло проблем», бо ж ініціатор акції працює у департаменті соціального захисту. Голова почав говорити про Гайсин, де у 9-поверховому будинку для військових 13 років не працює ліфт і люди, в тому числі на милицях, вимушені підніматися сходами…
– Ви начальник управління, я вам даю доручення у триденний термін розібратися з цією ситуацією. І виконуйте будь ласка свою роботу. Військові будуть виконувати свою роботу. Відповідати за дії військових має генеральний штаб, – сказав голова облдержадміністрації Андрію Грачову.
Але таку ініціативу чиновника присутні не оцінили:
-Вам задали запитання! Дайте відповідь на запитання! Не переводьте стрілки! – пролунало від присутніх.
Після розмови у форматі запитань (від АТОвців) – коротких відповідей (чиновника) голова ОДА пообіцяв, що на своїй сторінці у Фейсбук він напише прізвище загиблого бійця, а також звернеться до президента з тим, щоб загиблого нагородили.
Допис на сторінці чиновника з’явився за кілька годин: Сержант ЯРОСЛАВ ЖУРАВЕЛЬ – український боєць, якого кілька днів не змогли евакуювати після поранення… Його тіло забрали. Він вдома – у Дніпропетровську…
Тим часом щодо загибелі сержанта вінницькі АТОвці обіцяють підготували документи до суду – для відкриття кримінального провадження.
Сьогоднішня зустріч вінницьких АТОвців і голови ОДА . Хлопці очікують від губернатора звернення до президента – про нагородження загиблого бійця
Опубліковано Ириною Жук Середа, 22 липня 2020 р.
Нагадаємо, 13 липня в «сірій зоні» під Зайцевим, що поруч з окупованою Горлівкою на Донеччині, під час виконання бойового завдання загинув командир розвідувального взводу зі складу 35 обрмп ВМС ЗСУ лейтенант Дмитро Красногрудь – унаслідок підриву на вибуховому пристрої. Того ж дня російські окупаційні війська із трьох сторін обстріляли групу армійців ЗСУ, які мали здійснити евакуацію тіла полеглого офіцера та мали розрізнювальне екіпірування гуманітарної місії – білі шоломи, жилети й пов’язки. Таким чином було порушено домовленість про режим «тиші», досягнуту через ОБСЄ. Під час обстрілу отримав поранення військовослужбовець з евакуаційної команди – сержант-розвідник. Він залишався в «сірій зоні». Як засвідчило відео з безпілотника, поранений сержант був живий, зупиняв собі кровотечу джгутом та шукав укриття. Ще один військовий отримав бойове травмування та вибрався з місця засідки. Під час цих виходів загинув військовий медик із другої евакуаційної команди Микола Ілін «Естонець».
Нагадаємо, у військовому шпиталі відкрили сучасне відділення, яке приймає бійців із зони бойових дій.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook