Повторні вибори: ЦВК: в Уланівській ОТГ суд призначив повторні вибори голови

Повторні вибори: ЦВК: в Уланівській ОТГ суд призначив повторні вибори голови

Довкола виборів голови Уланівської ОТГ не вщухають скандали – адміністративний суд зобов’язав ТВК провести повторні вибори голови. До суду звернувся один з кандидатів на голову ОТГ Олександр Крученюк.

  • Вже 8 листопада ми мали рішення адміністративного суду – вибори визнали недійсними. Після цього Уланівська територіально-виборча комісія подала апеляцію, але апеляційний суд під час засідання 12 листопада їх скаргу відхилив і підтримав рішення першої інстанції. Це означає, що апеляційний суд підтримав рішення адміністративного суду, що були грубі порушення і вибори не можуть бути визнані дійсними, – розповів Олександр Крученюк. – Конституція України говорить про те, що кожен може обирати й бути обраним, але людей цього права позбавили. Тим 60-ти виборцям, які прийшли на дільницю після обіду просто не вистачило бюлетенів.

У пресслужбі Сьомого апеляційного адміністративного суду підтвердили, що рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 8 листопада 2020 року залишили без змін.

  • У ході розгляду справи під час дослідження матеріалів судом апеляційної інстанції було встановлено факт порушення проведення виборів в Уланівській ОТГ. Так, Уланівська сільська ТВК допустила порушення порядку голосування. На вказаних дільницях кількість наданих бюлетенів була меншою, за кількість виборців, зареєстрованих у списках. Тобто, голосуваня у день виборів на зазначених дільницях не було організовано та проведено відповідно до вимог Виборчого Кодексу України, – повідомили у пресслужбі.

Дата повторних виборів голови Уланівської ОТГ поки не відома, її мають визначити ТВК і Центральна виборча комісія.

Водночас Олександр Крученюк розповів, що до суду також звернулися кілька членів ТВК.

  • Є члени комісії, які подали позов, бо їх нібито змушували переписувати протоколи, але вони на це не пішли, – розповів кандидат. – Ми не мали доступу до ТВК, щоб отримати хоча б якісь дані, дізнатися, що відбувається.
    У поліції кажуть, що звернень від ТВК чи її членів у них не було. Зазначають, що відносно виборів в Уланівській ОТГ наразі триває досудове розслідування щодо нестачі бюлетенів на виборчій дільниці у Морозівці Хмільницького району, про що у поліцію звернулася місцева жителька.
  • Зараз триває досудове розслідування, – розповіла старша інспекторка Відділу комунікації поліції Вінниччини Наталія Бурдіяк. – Відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.158-1 Кримінального Кодексу України (викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі).
    17 листопада протокол результатів виборів Уланівського сільського голови, який і оскаржувався у суді, ще містився на сайті ЦВК. Там зазначено, що обраним головою є Сергій Голубенко, якого висунула «Європейська партія» і який був до цього сільським головою. В Олександра Крученюка, висуванця «Батьківщини», відповідно до розміщеного протоколу – другий результат. Різниця у 44 голоси.
    Між тим, на сторінці ЦВК у соцмережі ще напередодні з’явилося повідомлення, що у 4-ох областях знову відбудуться голосування. Серед них – Вінницька область, с.Уланівка.

Другий тур виборів

У неділю, 15 листопада, у трьох районах Вінницької області відбувся другий тур місцевих виборів. У Вінницькому, Гайсинському та Теплицькому районах обирали депутатів сільських рад. За охорону виборчих дільниць та порядок поблизу них відповідали 80 працівників поліції.

– На території зазначених районів працювали 3 територіальні та 4 дільничні виборчі комісії. Голосування на них розпочалося вчасно та без порушень, – зазначають у Відділі комунікації поліції Вінницької області. – Перед початком роботи усі приміщення виборчих дільниць та прилеглі до них території поліцейські обстежили на наявність підозрілих предметів, пакунків, пристроїв тощо.

Автор Дарина ДІДИК, Фото газети «Життєві обрії»

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.