Вінницький обласний шкірно-венерологічний центр припиняє проводити аналізи на сифіліс. Їх у лабораторії закладу будуть робити тільки на договірній основі.
– На сьогодні послуги Національної служби здоров’я України цю послугу не оплачують. Тобто у нас постає питання про те, що ми припиняємо проводити дослідження на сифіліс – без договірної основи, – повідомив на засіданні бюджетної комісії Вінницької облради головний лікар Вінницького обласного шкірно-венерологічного центру Максим Трет‘яков. – Ми на сьогодні єдиний заклад в області, який проводить дослідження на сифіліс. У нас централізована лабораторія, яка надає цю послугу для усієї області.
За словами Максима Трет‘якова, із обласним шкірно-венерологічним центром угоди на проведення цього аналізу уклали тільки три заклади: Вінницька дитяча інфекційна лікарня, дитяча обласна лікарня, але терміном на 1 місяць, і обласний ендокринологічний диспансер.
– Ми усім лікарням надіслали листи. Але на сьогодні більшість головних лікарів відповіли нам, що вони самі будуть забезпечувати це обстеження. Насправді, навряд чи вони це зможуть зробити, – каже Максим Трет’яков.
Він зазначає, що на рік на утримання лабораторії Центру потрібно 500 тис.грн, натомість виділено тільки 140 тис.
Голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур каже, що ця проблема головлікарем Вінницького обласного шкірно-венерологічного центру озвучена вперше, і він раніше не звертався до обласної ради з цим питанням.
– Вони (обласний шкірно-венерологічний центр – Авт.) уклали угоду з НСЗУ тільки один пакет послуг – амбулаторне обстеження. Зараз будемо з’ясовувати цю ситуацію щодо аналізів з іншими лікарнями, – пояснює Геннадій Мазур. – Якщо інші лікарні зможуть робити ці аналізи, то це одна справа. Якщо ні, то будемо шукати ресурс на утримання лабораторії центру. Ми не можемо залишити без цих аналізів усю Вінницьку область.
Із 1 квітня в Україні стартував новий етап медичної реформи. Відтак медичні заклади вторинної ланки, а це ті, що надають спеціалізовану медичну допомогу, мали укласти угоди із Національною службою здоров’я України і отримувати фінансування за конкретними пакетами послуг.
З?ясувати ситуацію щодо укладених угод і пакетів послуг, які тепер надаватимуть лікарні і диспансери на Вінниччині, в обласному департаменті охорони здоров?’я “Місту” не вдалося. Там ситуацію не коментують. Голова профільної комісії облради теж це не коментує, відсилаючи в обласний департамент охорони здоров’я.
Водночас депутат обласної ради і лікар Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Андрій Вигонюк каже, що після старту другого етапу медреформи ситуація з спеціалізованими медичними закладами не оптимістична.
— Левова частка медичних закладів у області недофінансовані, якщо брати угоди з Національною службою здоров’я. В шкірно-венерологічному диспансері найпоказовіша ситуація. Та сума коштів, на яку з ними підписали, угоду надзвичайно мізерна. Тому хтось має або забезпечити з іншого бюджету їх діяльність, або це має бути повністю платна послуга, на якій вони найкраще спеціалізуються. Утім тоді це ляже на пацієнта. Або кошти дадуть з місцевого бюджету, отже не додамо на інтернат або на нове обладнання. Останній варіант — це закрити диспансер взагалі, але не думаю, що в когось рука підніметься натиснути таку кнопку, — каже Андрій Вигонюк.
За його словами, зараз не усі договори із НСЗУ оприлюднені.
- У більшості медзакладів фінансування зменшилось в порівнянні з тим, яке було, а навантаження збільшилось, – каже депутат. – Велику частину грошей, за угодою із НСЗУ, необхідно заробити. Тобто виплата буде тільки, коли прийде пацієнт. А як він прийде якщо зараз карантин?
- Автори Ірина Жук, Анастасія КОРОЛЬ
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook