Іноземні партнери з Німеччини, Данії, Швеції та Норвегії, а також фахівці МОМ з різних країн мали змогу ознайомитися з роботою Центру ветеранського розвитку, що сьогодні функціонує на базі Вінницького національного технічного університету.

Делегації презентували ключові напрями роботи Центру, спрямовані на підтримку ветеранів, їхню соціальну адаптацію та професійну реалізацію.
Під час зустрічі сторони обговорили поточну ситуацію в області. У фокусі уваги – енергетична стійкість регіону та забезпечення незалежності систем енергопостачання.
Крім того, йшлося про підтримку внутрішньо переміщених осіб та їхню інтеграцію у життя громад.
Пріоритетом сьогодні є реалізація ефективної ветеранської політики в умовах зростання кількості ветеранів війни. На Вінниччині вже функціонує мережа ветеранських просторів, яка поступово розширюється, а також впроваджуються нові формати підтримки, зокрема на базі медичних закладів.
Ключовим напрямом залишається реінтеграція ветеранів у цивільне життя через навчання, перекваліфікацію та розвиток професійних навичок.

Важливу роль у цьому процесі відіграє Центр ветеранського розвитку ВНТУ, утворений за підтримки Міністерства у справах ветеранів України та Міжнародної організації з міграції (МОМ).
Тут ветерани та ветеранки можуть отримати комплексну підтримку – від професійного самовизначення до здобуття нових знань і навичок. Зокрема, передбачені короткострокові навчальні програми тривалістю від одного до трьох місяців, які дозволяють у стислі терміни опанувати нову професію або підвищити кваліфікацію.
Серед напрямів – підготовка фахівців із супроводу ветеранів, організація підприємницької діяльності, опанування сучасних технологій, зокрема 3D-друку, розробки БПЛА, web-дизайну, а також проєктування та встановлення незалежних систем енергозабезпечення.

Сучасна матеріально-технічна база Центру сформована завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції та іноземних партнерів, що створює якісні умови для навчання та розвитку.

Представники делегації також мали змогу долучитися до сесії з психосоціальної підтримки для ветеранів, поспілкуватися з ними, почути їхні особисті історії, досвід і враження на шляху повернення до цивільного життя.
Читайте також:
- Вінниччина продовжує приймати евакуйованих із прифронтових зон
- Валентин Ковальський та Юлія Щербань претендують на членство у Раді ветеранів від Вінниччини
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

