Від теорії до практики: у Вінниці триває навчання лікарів-реабілітологів

У Вінниці вже другий тиждень триває навчання лікарів фізичної та реабілітаційної медицини. У програмі беруть участь 15 фахівців із різних регіонів України. Заняття проходять на базі реабілітаційного центру Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. О. І. Ющенка.

Про це інформує Місто, посилаючись на Суспільне.

Навчання проводять за підтримки Всесвітньої організації охорони здоровʼя та Міністерства охорони здоровʼя України.

"Хтось починає з нуля, а хтось вже два роки так працює": як у Вінниці навчають реабілітологів

Навчання реабілітологів у Вінниці. Суспільне Вінниця

Цього разу у проєкті беруть участь лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні та ерготерапевти, медсестри й асистенти фізичного терапевта.

“Це затверджена програма, але ми іноді відходимо від неї, бо команди різні, пацієнти різні й потреби. Можуть змінюватися запити команди, хтось починає з нуля працювати, хтось вже два роки так працює, хтось працює над тим, щоб розширити свою діяльність. Працювали з фізіологією, але зараз хочуть брати важчих пацієнтів після поранення, інсультів”, — сказала очільниця центру Олена Долинна. .

"Хтось починає з нуля, а хтось вже два роки так працює": як у Вінниці навчають реабілітологів

Лікарка фізичної та реабілітаційної медицини Алла Шаповал на навчання приїхала з міста Олександрії Кіровоградської області. Вона розповіла, що вже опанувала нові навички реабілітації поранених бійців, зокрема, робити УЗД-сухожилля, судин, кісткової системи та внутрішніх органів.

“Ми починаємо тут вдосконалювати свої навички. У нас зараз багато військових у відділенні, переселенців. Найважче було працювати з важкими хворими, бо ми не мали ніякої практики. Коли ти пробуєш робити руками сама, то це зовсім друге”, — сказала Алла Шаповал.

"Хтось починає з нуля, а хтось вже два роки так працює": як у Вінниці навчають реабілітологів

Ерготерапевтка центру реабілітації Юлія Барська вчить колег накладати повʼязку на руку, аби зменшити набряк після оперативного втручання.

“Після поранення було ураження променевого нерва. Нас кличуть нейрохірурги, ми тісно співпрацюємо. Вони кажуть, що саме можна робити пацієнту, а що ні, в якому положенні має бути рука. Є термопластик, ми можемо пацієнта не гіпсувати, ортез під кутом 35 градусів. Зараз важкий час, війна в країні, якщо ми маємо більше досвіду, то чому ми не можемо ділитися цим досвідом з колегами”, — сказала Юлія Барська.

"Хтось починає з нуля, а хтось вже два роки так працює": як у Вінниці навчають реабілітологів

Ще одна учасниця навчання, Віта Неруш, розповіла, що у відділенні реабілітації Олександрівської лікарні ерготерапевтом працює пів року. Цю професію здобула 2017 року. Її батько та брат служать у ЗСУ. До Вінниці Віта приїхала, аби підвищити кваліфікацію.

“Це дуже цікаво, це цінно, такі навчання, круті знання і навички. Тут дуже гарно працюють люди й діляться цим, це цінно”, — сказала Віта Неруш.

За словами Олени Долинної, навчання триватимуть до квітня.

Читайте також. Вінничан запрошують на вистaвку гaрячої емaлі«Art born of fire».

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook