Науковці закликають до термінового запуску космічної місії для дослідження супутників Урана, оскільки там можуть бути умови для життя. Про це пише Space.
Дослідження, опубліковане в журналі Astrobiology, вказує на те, що під поверхнею деяких супутників сьомої планети Сонячної системи можуть існувати океани з рідкою водою. Це створює потенційну можливість для існування позаземних форм життя.
Згідно з даними, зібраними під час прольоту космічного апарата «Вояджер-2» у 1986 році, та комп’ютерним моделюванням, кілька супутників Урана, включно з Аріелем, Умбріелем, Титанією та Обероном, можуть мати підземні океани. Ці водойми можуть залишатися рідкими завдяки теплу, яке генерується через радіоактивний розпад елементів — калію, урану і торію у надрах супутників.
Вчені вважають, що геологічна активність на деяких супутниках могла спричинити внутрішнє нагрівання, яке підтримує рідку воду. А проте, на цих супутниках температура варіюється від мінус 213 до мінус 193 градусів за Цельсієм, тому існування життя може бути можливим лише при достатньому внутрішньому теплі.
Майбутні космічні місії допоможуть дізнатися більше про ці світи, зокрема про їхню внутрішню структуру, теплові умови та можливість підтримання життя.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook