Після того як запрацював Державний реєстр нерухомого майна, можна оформлювати договір купівлі-продажу квартири. Проте через активні бойові дії ринок нерухомості постійно змінюється. Швидкий та вигідний продаж квартир в Києві може відбуватись за допомогою кваліфікованих агентств, але перед укладанням угоди потрібно ознайомитись з основними нюансами, як саме це відбувається під час війни.

dyKnquyqPoKKbvbL0qp4MqS77yIxmGlG3LlpnCzLyfVN4VJtE1j5axr9uGYpTvdiK1tzFBLPhVArr1Mpe1JKyDAlgrkIm7ONsa0eY9U9LVW0_--4mCZyWPA6VZFOmeuGTH3ijzh9jmxdB0lITvQXcg

Чи можна зараз продати квартиру та як це оформити

Одразу після того, як був впроваджений воєнний стан, оформлювати угоди про купівлю-продаж нерухомості було неможливо, оскільки нотаріуси не працювали. Але вже у червні 2022 року уряд України поновив умови діяльності нотаріальних контор під час воєнного стану.

Якщо ви хочете знати, як безпечно продати квартиру, то варто звернути увагу на один важливий нюанс – після укладання угоди на купівлю нерухомості, обміну або ж дарування в умовах чинного воєнного стану заборонено перепродавати, дарувати або ж відчужувати майно протягом 30 днів після того, як було нотаріально зареєстровано право власності. Після оформлення угоди можна буде отримати витяг з Державного реєстру нерухомого майна у ЦНАП.

Посвідчити угоду продажу квартири можуть виключно нотаріуси, які внесені до списку контор, що можуть за законом вчиняти нотаріальні дії щодо нерухомості. Перед тим як оформлювати угоду, обов’язково треба перевірити наявність обраного нотаріуса у списку Мінюсту.

Де можна оформити документи на продаж квартири

Також багатьох цікавить питання, як правильно продати квартиру за місце розташуванням. Уряд прийняв постанову, яка дозволяє продавати майно НЕ ТІЛЬКИ за розташуванням об’єкта. Після того як обмеження на укладання угод було скасовано, підписати договір купівлі-продажу можна у нотаріусів за наступними місцями:

  • прописка однієї зі сторін угоди;
  • де знаходиться квартира;
  • де саме перебуває підприємство, компанія (якщо продавцем або ж покупцем є юридична особа).

Укладати угоди дозволено не тільки на ту нерухомість, яка знаходиться у тилових регіонах України. Також можна продавати, дарувати, обмінювати квартири, які знаходяться у районах бойових дій, що внесені до Переліку територій з обмеженим доступом. Але оформлювати купівлю-продаж можуть виключно ті нотаріуси, які входять до списку тих, яким надано право реєструвати угоди на майно по всій країні.

Що робити, якщо власник нерухомості не в Україні

D0d2Y42-BmA9EMLSNCh0ZXR-z3iDodJIXLAb3XO8EZYxPlg5oFgYWAzgZuzdqasamoauCwp0z0cuGz4j0HgnSDQmQKzOZHjXZa-P8F_vFZt-rRazrRB5IKYPPr0NMcO_zVgMQ0g3V5RmfQd9P9yL-g

Офіційно відчужувати нерухоме майно (обмінювати квартиру, купувати, дарувати) дозволяється на основі довіреності від власника. Але вона вважається дійсною тільки тоді, якщо має опис відповідних повноважень довіреної особи та зареєстрована у Єдиному реєстрі довіреностей. Уряд влітку 2022 року прийняв постанову про те, що цей документ має обмежений термін дії:

  • підписати договір на продаж квартири потрібно протягом 1 місяця з моменту оформлення довіреності нотаріальною конторою;
  • підписати угоду треба протягом 2-х місяців, якщо довіреність була засвідчена консульством (ДП України) або ж іншим відповідним органом за кордоном.

Якщо пройде більше часу, то уповноважена особа повинна мати нотаріальну засвідчену заяву від власника квартири про те, що він підтверджує дію довіреності. Також справжність підпису на цій заяві має засвідчити нотаріус або ж консульство (дипломатичне представництво України) за кордоном.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook