Нещодавно Вінницький народний аматорський вокальний ансамбль “З роси й води” брав участь у щорічному міжнародному фольклорному фестивалі “Мерцишор-2024” в Республіці Молдова. Виконавши українські народні пісні, включаючи автентичні веснянки, вони здобули бурхливі оплески від глядачів.
В межах фестивалю молдовські та європейські артисти виступали в понад 40 населених пунктах Молдови. Вінницькому ансамблю «З роси й води» випала честь презентувати свою творчість у місті Сороки, куди його запросив керівник відділу культури муніципалітету цього міста Григорій Букатару.
«Молдовське місто Сороки розташоване на березі Дністра навпроти села Цекинівка Ямпільського району, тож не дивно, що у ньому проживає понад 15 % українців. У нас є багато спільних традицій із нашими сусідами, як от свято весни. З першого березня у молдавському місті проводилися різноманітні культурно-мистецькі заходи. На одному з них наш ансамбль виконував українські народні пісні, зокрема й автентичні веснянки», – говорить в.о. директора закладу культури «Вінницька централізована клубна система» та керівниця вокального ансамблю «З роси й води» Тетяна Казанська-Гавриш.
Крім того, співачки ознайомили присутніх із народною традицією закликання весни в Україні, весняних хороводів, випікання жайворонків та Великодні гаївки. А керівниця колективу Тетяна Казанська-Гавриш, розповіла про наше унікальне рогозоплетіння, що є пам’яткою нематеріальної культурної спадщини України та подарувала Григорію Букатару щітецький кошик, який сплела майстриня Галина Заєць.
Окрім виступів, для вінничанок організатори заходу влаштували екскурсію Середньовічною Сорокською фортецею. А найціннішим подарунком від господарів свята стало вітання мера міста зі словами: «Дівчата, ви найкрасивіші, і Україна обов’язково Переможе».
Одна з учасниць колективу Віта Степанова підкреслила, що прагнення колективу до участі у подібних міжнародних фестивалях є важливим кроком у збереженні національної ідентичності та підтримки України в умовах споконвічної московитської агресії.
«Ми чітко усвідомлюємо, що завдяки культурній дипломатії маємо можливість привернути увагу міжнародної спільноти та сприяти підтримці України в часи нелегких випробувань», – каже Віта Степанова.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook