Пріоритет бюджету Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік – це безпека, оборона, стійкість та турбота. А головними принципами його формування залишаються прозорість, залученість людей, збалансованість та реалістичність.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Відповідно міська рада розпочала серію інформаційних зустрічей з обговорення проєкту основного фінансово документу. Першими нагоду ознайомитись із документом мали представники та лідери профспілкових організацій громади.
У залі Федерації профспілок Вінницької області відбулась нарада, в якій взяли участь заступники міського голови Вінниці – Андрій Очеретний, Галина Якубович, Ігор Откидач, Микола Форманюк, а також Микола Колесник, голова Федерації профспілок області, та керівники департаментів фінансів, освіти, охорони здоров’я та соціальної політики міської ради. Протягом обговорення проєкту бюджету присутні представили докладні презентації, в яких було висвітлено основні напрямки витрат. Всі присутні мали можливість поставити питання та висловити свої пропозиції.
Як зазначив на початку зустрічі заступник міського голови Андрій Очеретний, і у новому році головним пріоритетом Вінницької міської територіальної громади залишиться безпека та оборона. А серед відмінностей бюджетного процесу – ще більша прозорість та ширша залученість громадськості до його обговорення та формування.
«Вінницький міський голова Сергій Моргунов ще у вересні 2023 року звернув увагу на те, що маємо абсолютно по-іншому підійти до прийняття бюджету на 2024 рік. Ставимо за мету долучити до обговорення ще більше коло вінничан, – наголосив Андрій Очеретний. – На підставі доручення міського голови в жовтні поточного року було прийнято рішення Вінницької міської ради про принципи та пріоритети, якими ми керуємося під час формування бюджету 2024 року. Перший пріоритет – безпека та оборона, другий – стійкість, третій – турбота. За ними і складали бюджет».
За його словами, на задоволення потреб Збройних сил України, підрозділів Національної гвардії, правоохоронних органів, ДСНС, добровольчих формувань, територіальної оборони та інших військових формувань, а також підтримку військовослужбовців, їхніх родин та сімей загиблих Вінницька громада спрямувала левову частку бюджетних коштів. Загалом із початку масштабного російського вторгнення вона склала 1 млрд 183 млн 700 тис. грн (із них 440 млн грн – у 2022 році, 623, 3 млн грн – у 2023, 696, 5 млн – спрямовано на купівлю військових облігацій).
Як зауважила директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь, вже другий рік поспіль бюджет формується відповідно до викликів, що постали перед Вінницькою громадою в умовах воєнного стану. На ключові пріоритети – безпека та оборона, стійкість та турбота планується спрямувати головну частину бюджету – близько 3 млрд грн.
«Майже 1 млрд грн планується спрямувати на безпеку та оборону, 1 млрд 200 млн – на стійкість, 816, 3 млн грн – турботу, – повідомила Антоніна Лесь. – При визначенні прогнозних показників бюджету враховано соціальні стандарти. А саме ріст мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, індекс споживчих цін».
Так, за доходами бюджет на 2024 рік сформовано в обсязі 6,3 млрд грн. Це на 3 % менше за очікуванні показники 2023 року. Головним фактором, який вплинув на цей показник, за словами директорки департаменту фінансів, є зменшення надходжень до податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), у зв’язку із зарахуванням військового податку до державного бюджету. За рахунок власних доходів передбачається спрямувати 5,4 млрд грн і це на 1,8 % менше за очікуваний показник 2023 року. Трансферти з обласного та державного бюджетів очікуються в сумі 921,6 млн грн. Основними податками загального фонду бюджету залишаться ПДФО, акцизний податок, плата за землю, єдиний податок та податок на нерухоме майно.
Видатки бюджету на 2024 рік визначені в обсязі 6, 5 млрд грн, з яких 5,6 млрд грн за рахунок власних доходів. 921,6 млн грн – за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів.
«У бюджеті в повному обсязі врахована потреба в коштах, зокрема на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проведення розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги. Найбільшим отримувачем бюджетних коштів залишається галузь освіти (39% від загального обсягу видатків). Роль місцевого бюджету залишається вагомою й щодо забезпечення якісного рівня медичних послуг, а також соціальної підтримки найвразливіших верств населення, адже це у повній мірі відповідає пріоритетам громади – стійкість та турбота», – зазначила Антоніна Лесь .
На завершення зустрічі голова Федерації профспілок області Микола Колесник зазначив: «Хочу подякувати Вінницькому міському голові за те, що традиційно з року в рік ми маємо нагоду з перших вуст дізнатися про те, що робиться у місті, та нашим спікерам за те, що у цей нелегкий період знайшли час та дохідною мовою розповіли про бюджет, що формується».
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook