Кір – дуже заразне інфекційне вірусне захворювання. Воно поширюється повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, чхає або говорить. Ця хвороба несе небезпеку як для дітей, так і для дорослих. Кір може мати важкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Фахівці департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради закликають громадян вакцинуватись від цієї хвороби, оскільки ця інфекція є смертельно небезпечною та може призвести до інвалідності чи навіть смерті.
Специфічного лікування від кору не існує, лише – симптоматичне. Єдиний надійний спосіб захистити себе та своїх дітей від хвороби – імунізація. Від кору захищають 2 дози вакцини. Згідно з календарем щеплень в Україні, першу імунізації проводять в 12 місяців, а в 6 років – вводять другу дозу вакцини.
Симптоми цієї хвороби:
- підвищення температури;
- головний біль;
- нежить;
- сухий кашель;
- збільшення лімфовузлів;
- запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, чутливість до світла, можливі гнійні виділення);
- діарея та блювота.
На 4-5 день хвороби з’являються червоні висипання, які починаються зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджуються на все тіло.
У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради закликають громадян не нехтувати власним здоров’ям та при появі перших симптомів або ж контакті з хворою людино одразу звертатись до медиків.
«У Вінницькій громаді впродовж цього року уже були зафіксовані випадки зараження цією хворобою. Для захворюваності кором характерна циклічність перебігу епідемічного процесу. Тобто кожні 4-5 років спостерігається зростання рівня захворюваності. Єдиним способом не допустити чергового спалаху є імунізація громадян. Тому ми закликаємо вінничан імунізуватись, якщо цього ще не було зроблено та не наражати на небезпеку себе та оточуючих», – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook