Від початку року до вінницького центру соціальних служб надійшло майже 200 звернень про домашнє насилля. Про це розповіла очільниця відділу Наталя Добровольська.
Інформує Місто, посилаючись на Суспільне.
“На сьогодні ми констатуємо факт збільшення домашнього насилля. Багато людей до нас переїхало, більшість із них не працює, має багато вільного часу. Вони зловживають алкоголем, наркотиками. І в тих прихистках, де проживають ВПО зараз нам додалося роботи”, – каже Добровольська.
На сеансі у психолога вінничанка, яка зазнала домашнього насилля. Жінка забажала залишитися інкогніто. Розповідає, стосунки між нею та чоловіком розпочалися в юному віці. Спершу було кохання, романтика, весілля. Потім – ревнощі та тотальний контроль. Після 5-ти років шлюбу – погрози та сварки перейшли у рукоприкладство.
“Б’є мене. Я потім собі кажу, що даю йому ще один шанс. Синячки замащу. Я ж його кохаю. Мені ж потрібна ця людина. Я ніяк не могла від нього відв’язатися. Я розуміла, що якщо я його покину, то він такі погрози мені робив. Він казав, що знищить мене, моїх рідних і почне мені робити, що ніхто у живих не залишиться. У мене був дуже великий страх за себе, рідних і дітей. Я не могла ніяк вирватися з цього кола”, – розповідає вінничанка.
Аби вберегти себе і дітей від кривдника написала заяву до поліції.
“Востаннє, коли він мене побив, то я не витримала і викликала поліцію. Вони мене забрали і відвезла в інше місце, потім повідомили в центр. Психологічна підтримка дуже важлива. Якщо не пройти реабілітацію, то знову ти повертаєшся туди звідки тікала, бо в тебе немає підтримки, знання, що тобі робити і як захистити своїх рідних”, – каже жінка.
Страждають від домашнього насилля на Вінниччині і літні люди. Кривдником виступають – дорослі діти та онуки, – каже Наталя Добровольська.
З жертвами у центрі працює мобільна бригада – це об’єднання спеціалістів, що надають екстренну та планову соціально-психологічної допомоги, – каже психологиня Олена Гудімова. З кожним працюють індивідуально.
“Наше головне завдання – це убезпечити жертву від подальшого домашнього насилля. Особливо звертаємо увагу на сім’ї з дітками. Далі особа може звернутися до нас в денний центр, де отримає соціальний супровід. Також тут працюють психологи, юристи, адвокати. Вся наша організація налаштована на те, щоб всебічно допомогти людині”, – каже Гудімова.
Звернутися по консультацію телефоном можна щодня з 9:00 до 21:00. Загалом Вінниця, одне з 17 міст України, де працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook