Психологи вінницького міського центру соціальних служб працюють із дітками переселенців. Вони кілька раз на тиждень відвідують гуртожитки де проживають переселенці. Протягом відвідин психологи займаються з дітьми груповою терапією, або індивідуальною. Та найбільше діти полюбляють арттерапію, де вони разом зі спеціалістами малюють, ліплять із пластиліну, роблять вироби із бісеру, тощо. Великі групи розділяють за віком, щоб кожен знайшов для себе заняття.
“Діти які не могли навіть розмовляти, зараз співають на заходах, які вони влаштовують”, – поділилась психолог-волонтер Людмила Радіонова.
По запиту, від центру соціальних служб виходять фахівці соціальної роботи, які займаються з дітьми та їх батьками окремо.
«Щоб допомогти дитині, треба, щоб людина, важлива для дитини, була спокійна…. Вони дивляться і беруть приклад….» – розповідає Людмила Леонідівна.
Варто зазначити що психологи-волонтери не мають фінансової підтримки і всі потрібні для занять матеріали купляють власним коштом. На початок 2023 року таких психологів, що працюють на волонтерській основі від центру соціальних служб, налічується менше двадцяти: їх кількість скоротилась у двічі від початку повномасштабної війни.
Нещодавно, у рамках співпраці з соціальними партнерами IOM Ukraine Міжнародна організація міграції, Вінницький міський центр соціальних служб взяв участь у тренінгу «Психосоціальна підтримка на рівні громад та спільнот». Цей захід був націлений на покращення емоційного стану психологів та їх психічне оздоровлення, щоб працівники мали більше сил та наснаги для роботи. Про це центр соціальних служб написав у своєму Facebook.
Віра Кривошей
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook