Свята минають! Куди подіти новорічну ялинку?

Світлана Вдовиченко

Новорічні свята уже закінчуються і українці починають розбирати новорічні ялинки. І настає час подумати куди утилізувати новорічну красуню.

Найпростішим та найлегшим варіантом є  штучна ялинка. Її просто потрібно розібрати, скласти і сховати до того місця, де вона лежить, до наступного року. Але що робити з ялинкою тим, хто полюбляє запах хвої і ставить живі дерева?

Уже кілька років  в моді купувати ялинку у горщику. Таку красуню можна висадити в ґрунт, та тішити око ще багато років.

Якщо на свята була велика жива ялинка — просто викидати її до сміттєвого контейнера чи залишати поряд із ним на дорозі не можна. Якщо дерево було утилізоване неправильно, воно потрапить на звалище, де не матиме можливості розкладатися природнім шляхом. Через це новорічна красуня не перетвориться на добриво, а просто буде гнити з іншим сміттям, виділяючи шкідливий для організму метан.

“Утилізувати ми будемо, як і минулих років. Люди залишають ялинки біля контейнерів зі сміттям. До нас надходять заяви, і ми окремо посилаємо автомобіль, який буде їх збирати”, – розповів  директор КУП “ЕкоВін” Петро Гриневич.

Вся деревина буде використана в якості палива для міських котелень, аби обігріти Вінницю.

Також новорічні ялинки будуть подрібнені та використані як підсипка шляхів на полігоні, а також частина буде використана в якості палива для котельні підприємства.

Ще із альтернативних варіантів, для тих хто має дачу з піччю або каміном. Додаткові дрова, ніколи не заважатимуть у наш час. Можна зібрати ялинки у друзі та знайомих, якщо вони не знають куди їх подіти, і запастися дровами. Також ялиновою тирсою часто підсипають ґрунт під деревами та квітами в садку, підживлюючи так землю.

Додаткові цікаві варіанти утилізації:

А ще з хвої новорічної красуні можна приготувати запашне мило або навіть провести сеанс ароматерапії в себе вдома.

Для мила вам знадобиться всього лише кілька інгредієнтів:

  • гліцерин;
  • підсилювач аромату;
  • подрібнена ялинка;
  • олія з персикової кісточки.

Хвою з ялинки можна без проблем перемолоти в кавомолці чи блендері.

Процес приготування мила також простий:

Берете мильну основу, розтоплюєте її (на це потрібно буквально 2-3 хвилини). Придбати основу можна в спеціалізованому магазині.

Додаєте кілька крапель гліцерину. Цей інгредієнт допоможе зволожувати шкіру, що так потрібно взимку.

Тоді додаєте ще підсилювач аромату та олію з персикової кісточки. Це все також можна придбати в магазині. Вони зроблять шкіру м’якою, ніжною та шовковистою.

Додайте до суміші подрібнену хвою та ретельно перемішайте. Потім залийте до будь-якої форми.

Через пів години ваше мило готове.

Додатково таке мило матиме ще й невеликий ефект скрабу.

А ще за допомогою голок ялини можна провести чудову ароматерапію. Однак пам’ятайте, що її тривалість не повинна перевищувати 10 хвилин.

Залийте голочки окропом, а потім поставте на середній вогонь. На 250 мл води потрібно лише одну столову ложку голочок.

А якщо ялинка чи сосна, яка прикрашала вашу оселю, все ще зберігає свій аромат, можете розкласти голочки до невеликих мішечків чи до ємностей із водою і розставити по всій квартирі. Так запах хвої залишиться в оселі надовго, навіть якщо ви утилізуєте саме дерево.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook