Вінницький муніципальний туристичний хаб буде найбільший в Україні. Уже у наступному році тут запрацює туристично-інформаційний центр, коворкінг для туристичних стартапів та подієвий простір.
Про це повідомляє Вінницька міська рада.
У будівлі майбутнього турхабу повністю замінили дах і міжповерхові перекриття нежитлової частини, підсилили фундамент, простінки та віконні перемички. Встановили ліфт для маломобільних груп населення.
Найближчим часом завершать роботи з внутрішнього опорядження та підсвітки. А вже з наступного року планується закупити обладнання та встановити елементи благоустрою, щоб створити комфортний та сучасний простір.
«Ми зможемо надавати якісні послуги для вінничан і туристів в одній з найпомітніших будівель у Центрі на перетині кількох маршрутів. Впевнений, що це місце доповнить перелік популярних публічних просторів і притягуватиме до себе десятки тисяч відвідувачів щороку», – каже Сергій Моргунов.
Довідка:
За історичними джерелами, будівлю – тоді ще одноповерхову – звели ще між 1896 та 1900 рр. одразу за реальним училищем. Розмістили у приміщенні повітове казначейство. До речі, як свідчить листування між міським головою та очільником губернської скарбниці тих часів, фінансисти місцем були не задоволені. Адже тоді це була окраїна Вінниці.
За радянської влади, у 1930-х, у стінах цієї споруди розташовувався Вінницький обласний відділ народної освіти. У 1934 році добудовують другий та третій поверх – будівля стає більш подібною до свого сьогодення.
У роки німецької окупації тут дислокувалось місцеве управління митно-прикордонної охорони (Zollgrenzschutz). Під час цьогорічних будівельних робіт, до речі, були знайдені предмети, пов’язані з тим періодом.
1944 року будівля була дощенту спалена, а відновлена лише на початку 1950-х рр.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook