Центру реабілітації «Гармонія» подарували мобільний пандус. Директорка центру Олена Чорнобривенко розповіла, що такий презент вони отримали після участь у проєкті «Незламні духом».
– Українська компанія «ВАВІЛОН» за підтримки Українського культурного фонду провели один проєкт – вони знімали цикл мотиваційних онлайн-тренінгів «Незламні духом». В одному з епізодів знялися ми. Ми розповіли про наше місто, реабілітаційний центр, наші проєкти, наприклад, про театральну студію. І потім представники компанії «ВАВІЛОН» вирішили подарувати нам зручний переносний пандус. Нам дуже приємно, бо далеко не всі учасники отримали якісь подарунки, – зазначила Олена Чорнобривенко.
Мобільний пандус не вирішує повністю проблему доступності, але дуже добре допомагає у якихось екстрених ситуаціях.
– Наша мета, щоб такі переносні пандуси стали непотрібними, щоб все одразу було доступним. Але поки життя триває саме так, і нам потрібно жити у тих реаліях, які є, – поділилися думками директорка центру реабілітації «Гармонія». – Пандус, який нам подарували, не може замінити повноцінний пандус, але, виявляється, дуже спрощує життя. Мобільні пандуси досить легкі, по 7 кг, тому їх можна просто взяти із собою в машину чи на якийсь захід. Іноді людям потрібно піднятися на кілька невеликих сходинок, але, наприклад, підняти людину на електровізку вручну ми не можемо. Тут якраз і стає в пригоді переносний пандус. Він може витримати 220 кг, при цьому досить компактний, зручно розкладається. У розкладеному вигляді пандус займає десь 3-4 стандартні сходинки, а коли складений – пів метра.
Вінницьку «Гармонію» до участі в проєкті «Незламні духом» запросив український громадський діяч Микола Подрезан.
– Він наш друг. Ми з Раїсою Панасюк (засновниця вінницького центру «Гармронія» – Авт.) завжди називали його нашим вчителем, бо саме в нього вчилися, як і що робити. Коли він отримав травму у 90-х роках, то вже був дорослою людиною та активним діячем. Тоді він зрозумів, що для людей з інвалідністю нічого не робиться, і став першим, хто провів «Міс Україна на візку» і «Лицар на візку». Він об’їхав увесь світ на візку, досліджуючи доступність, – розповідає Олена Чорнобривенко. – І ось цикл «Незламні духом» був ніби про нього, він спікер у кожному відео, і саме він вибирав, чиїми ще мотиваційними історіями поділитися у рамках проєкту. Нам справді приємно, що він згадав про «Гармонію», і ми долучилися до потрібної ініціативи.
Авторка – Дарина ДІДИК
Нагадаємо, у Вінниці відкрили безкоштовну школу масажу для людей з аутизмом.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook