Оригінальну виставу, де у головній ролі незрячі та слабозорі актори, презентує Барський МХАТ

Інклюзивний проєкт «Театр Рівності» реалізовує Барський МХАТ – міський художній аматорський театр у місті Бар. До проєкту залучили слабозорих людей із барського УТОСу.

Під керівництвом режисера театру Ірини Дєдової вони вже завершують роботу над постановкою літературно-мистецької композиції «Кохання, як воно є» за творами вінницької поетеси Світлани Травневої. Закритий передпоказ запланований на 15 жовтня. За результатами проєкту створять відео та аудіо версії постановки. Крім того, як повідомляє Ірина Дєдова, за створеною літературно-музичною картиною вийде книга з елементами друку шрифтом Брайля.

– Ще на початку цього року наш театр – Барський МХАТ спільно з Барською міською радою подали проєкт до Українського культурного Фонду. Крім нас, були ще 155 заявок на тематику «Інклюзивне мистецтво», серед яких наша ідея набрала найбільше балів. На її втілення у життя ми отримали грант розміром понад 400 тисяч гривень, – розповідає Ірина Дєдова.

У Барі мешкає 150 незрячих та слабозорих людей. На кастингу відібрали п’ятеро. Це три жінки та двоє чоловіків віком від 35 до 65 років. Як каже Ірина Дєдова, вони прекрасно вжилися у літературно-мистецький жанр. Театральне мистецтво опановують із командою театралів. Крім того, з ними працює психолог, адже головною концепцією проєкту є соціалізація незрячих через театральне мистецтво.

– Кожен із акторів-аматорів словом втілює у життя різні історії кохання. Усе це відбувається під музичний акомпанемент. Якби вистава відбувалася у залі для глядача, то ми б ще залучити квадрозвук. Це спеціальна технологія, яка дозволяє навіть у суцільній темряві відчувати об’ємно кожен звук та рух на сцені. Однак через карантин «живої» прем’єри не буде, презентацію проведемо в онлайн режимі. Відео розмістимо у вільному доступі, тобто його переглянути зможуть всі охочі, – резюмує Ірина Дєдова.

Нагадаємо, торік Барський МХАТ отримав 377 тисяч гривень від УКФ на постановку вистави «Сто тисяч». У цій театральній постановці були задіяні учасники АТО, волонтери та члени їхніх родин. Із цією виставою театр здійснив всеукраїнський гастрольний тур, проїхавши 3,5 тисячі кілометрів від Сходу до Заходу.

Авторка Олександра МАКОВЕЦЬКА

Нагадаємо, Вінницькому краєзнавчому музею передали зуб мамонта, який знайшли неподалік Дністра.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook