Семінар “Регіональне планування управління муніципальними відходами” у межах виставки RWExpo відбувся 10 вересня. Під час заходу експерт проекту DESPRO Вячеслав Сороковський, залучені експерти-консультанти Дмитро Лазненко, Олександр Врублевський та керівниця Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко ділилися практичним досвідом регіонального планування з управління відходами.
За експертної підтримки проекту у співпраці з Вінницькою обласною державною адміністрацією було розроблено Регіональний план управління відходами Вінницької області, який вже пройшов процедуру стратегічної оцінки.
«Можу сказати, що робота над Планом – це матриця з багатьох елементів, де багато роботи, яка включає в собі порівняння, зведення, оцінку, аналіз та інші аспекти. На сьогодні маємо документ на 553 сторінки. Наші напрацювання дали змогу розробити методологію регіонального планування в контексті управління відходами, яку було затверджено Мінприроди»,- ділиться Вячеслав Сороковський.
Дмитро Лазненко розповів про методологічну сторону розроблення Регіональних планів управління відходами, що включає в собі характеристику регіону, аналіз поточного стану системи управління відходами, планування системи, індикатори і моніторинг виконання плану та інформацію про стратегічну екологічну оцінку.
Про роз’яснювальну роботу з населенням по донесенню ідеології регіонального планування розповіла Наталія Гижко. Проект «Інформаційно-комунікаційна підтримка Регіонального плану управління відходами у Вінницькій області до 2030», покликаний сприяти формуванню позитивного інформаційного поля та впливатиме на розбудову довіри й підтримки плану серед цільових аудиторій. «Ми пояснюємо мешканцям Вінниччини, що регіональний план є майбутнім портретом нашої області у 2030 році, яка через 10 років має здоровий вигляд і на 69 % є більш чистою та екологічнішою, ніж сьогодні», – стверджує керівниця Агенції регіонального розвитку Вінницької області.
Про значимість співробітництва територіальних громад в регіональному плануванні управління відходами розповів Олександр Врублевський.
«Мета даної співпраці – це забезпечення розвитку території та підвищення якості надання послуг на основі спільних інтересів та цілей, ефективного виконання повноважень органами місцевого самоврядування», – зазначає експерт.
Нагадаємо, Вінниччину планують поділити на кластери з власним управлінням відходами і своїм полігоном.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook