Вінницький міський суд Вінницької області завершив 2019 рік неординарним арт-проектом – «Судова замальовка». Ідея полягала в тому, щоб через призму мистецтва зобразити судову гілку влади.
“Треба було без слів та технічних засобів: фото – й відеокамер, лише за допомогою індивідуального сприйняття, творчого бачення художника передати емоції, характери, енергетику з судового засідання. На проект надихнув закордонний досвід – у судових системах ряду країн і декількох штатів США фото – і відеозйомка засідання суду заборонені, щоб не відволікати учасників процесу і зберегти приватність життя особи. У зв’язку з цим виникла необхідність використання судової замальовки, як окремого жанру образотворчого мистецтва, для оприлюднення у засобах масової інформації новинного ілюстрування судових засідань”, – інформує прес-секретар Вінницького міського суду Каріна Тарасова.
На думку голови суду Андрія Михайленка, системне проведення різноформатних заходів на кшталт Днів відкритих дверей, оглядових екскурсій, семінарів, тренінгів, мистецьких виставок, різноманітних конкурсів для дітей, опитувань громадян-відвідувачів суду – все це є ефективними комунікаційними каналами, через які здійснюється інформування різних аудиторій щодо діяльності суду. Таким чином, використання різних засобів комунікації, кожен з яких індивідуальний для окремої вікової групи громадян, сприяє максимально задовольнити інформаційні потреби загальної аудиторії.
“Втілили в життя дану ідею та організували арт-проект «Судова замальовка» заступник керівника апарату суду Руслана Федорова та прес-секретар установи, які домовилися, в рамках договору про співпрацю з Вінницьким державним педагогічним університетом імені Коцюбинського, зі студентами, які навчаються за спеціальністю «Образотворче мистецтво: декоративне мистецтво і реставрація», – розповідають у суді.
Упродовж кількох тижнів молоді художники замальовували суддів, їх помічників, секретарів судових засідань, учасників по справі під час реальних слухань справ. Працюючи над роботами студенти використовували пастельні й прості олівці, кулькові ручки, крейду і навіть вугілля. За результатами арт-експерименту художники-початківці підготували більше трьох десятків унікальних робіт, які нині оформлено у виставку та розміщено в приміщені Вінницького міського суду Вінницької області. І тепер, під час очікування на судові засідання, відвідувачі суду можуть відволіктись від своїх проблем та на мить поринути у світ мистецтва і оцінити творчість талановитої вінницької молоді.
За словами молодих митців художньо зображувати засідання суду досить важко, особливо у кримінальній справі, тому що насамперед відволікають власна цікавість, емоції та своєрідна енергетика.
«Судова зала досить незвичний мистецький майданчик для написання картин, але такий творчий експеримент мені дуже сподобався. За роботою навіть не звернула увагу, як минуло кілька годин, а на планшетці зібралося кільканадцять ескізів. Між слуханнями ми спілкувалися із суддями, їх помічниками та секретарями судових засідань. Тому, ми не лише практикувалися у новому для себе жанрі образотворчого мистецтва – судовій замальовці, але й дізналися від служителів Феміди багато цікавої інформації про суд та судочинство загалом», – поділилась своїми враженнями студентка-художниця Сніжана Лебідь.
Аби подякувати студентам-художникам за участь у мистецькому заході, керівництво суду організувало святкову нараду для нагородження кращих молодих митців у жанрі судова замальовка. Визначали переможців заходу голова суду Андрій Михайленко та керівник апарату суду Неля Гудемчук. На їх думку перше місце посіла Єва Тарановська, друге – Олександра Любацька, третє – Сніжана Лебідь. Нагороджували дипломами, сертифікатами та приємними подарунками.
«Дякую вам, талановитій молоді нашого міста, за участь в арт-заході «Судова замальовка». Кожна робота вирізняється своєю індивідуальністю, оригінальністю та особливим творчим підходом», – зазначив голова суду Андрій Михайленко.
Нагадаємо, апеляційний суд скасував вирок у резонансній могилів-подільській справі і направив її на повторний розгляд.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook