Як вийти з карантину

У Євросоюзі запропонували свій план

Європейська комісія подала стратегію поступового виходу країн-членів Європейського союзу з режиму обмежень через коронавірусну пандемію і відновлення нормальної діяльності.

План містить загальні критерії такого поступового усунення обмежень, але він не обов’язковий для країн-членів. Кожна країна в Євросоюзі має право самостійно вирішувати, коли й на які кроки йти в бік зняття обмежень. Але при цьому ці країни мають ґрунтувати свої дії на наукових даних, координувати їх між собою і виявляти солідарність у межах ЄС.

Одним із головних елементів плану є пропозиція йти на невеликі й суворо контрольовані кроки протягом кількох місяців. Для цього спершу мають бути виконані три умови: значне вповільнення в поширенні вірусу, достатні можливості системи охорони здоров’я, зокрема кількість наявних у лікарнях ліжок, у тому числі в палатах інтенсивної терапії, а також достатні можливості моніторингу поширення вірусу, серед того значні можливості тестування.

Цей план мали подати ще на початку квітня, але низка країн ЄС висловила занепокоєння щодо надто швидкого, на їхню думку, оголошення такого плану.

Деякі країни в ЄС уже почали поступово скасовувати деякі обмеження, серед них відносно мало потерпіла Австрія і одна з найбільш потерпілих Іспанія.

Тим часом у Франції президент Емманюель Макрон оголосив, що нині чинні обмеження будуть продовжені до 11 травня.

Так само не поспішає скасувати особливі заходи Німеччина: канцлер Анґела Меркель має зустрітися з головами федеральних земель країни, які в Німеччині мають значну самостійність у внутрішніх питаннях, щоб визначити шлях виходу країни з карантинних заходів. Серед очікуваних кроків – визначення дати поновлення роботи навчальних і дошкільних закладів.

Раніше, 22 березня, Меркель і керівники всіх 16 земель домовилися про суттєві обмеження, зокрема щодо свободи пересування. Спершу їх запровадили на два тижні, потім продовжили – наразі до 19 квітня.

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила 14 квітня, що в деяких країнах світу кількість нових випадків уражень COVID-19 зменшується (зокрема, в Італії чи Іспанії), тоді як в інших країнах спалах захворювання ще наростає (серед інших, у Великій Британії чи Туреччині).

Загалом у світі, за інформацією Центру даних про коронавірус Університету імені Джонза Гопкінза у США, на цей час підтверджені 1 996 681 випадок коронавірусного захворювання, з них 127 590 людей від нього померли, 500 717 уже видужали.

Експерти впевнені, людству потрібна система раннього попередження, здатна виявляти нові або мутуючі віруси. Як показав досвід Південної Кореї, швидка реакція на загрозу COVID-19 дозволила уряду організувати тестування і залучити все населення в процес відстеження і локалізації контактів. Пандемія COVID-19 є безпрецедентною загрозою як громадській охороні здоров’я, так і світовій економіці. Лише підтримуючи співробітництво, уряди зможуть захистити людей.

Коментарі експертів:

Віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков:

Коли б не був цей день “Ч”, коли ми вирішимо, що можна поступово виходити з карантину, у нас вже буде прописаний чіткий план, які галузі починають працювати, хто в зоні ризику залишається ще вдома, як відкриватимуться дитячі садки, як відновлюватиме роботу транспорт тощо.

Політтехнолог Петро Охотін:

Рішення будуть ухвалювати, зважаючи на рішення міжнародної спільноти. Якщо ми знімемо карантин, а Європа продовжить, на нас можуть подивитися скоса, а з огляду на стан системи охорони здоров’я зростатиме й недовіра до України.

Професор Оксфордського університету Нгейр Вудс:

Уряди мають повідомляти світу про нові інфекції, як тільки ті будуть виявлені. Але країнам знадобляться гарантії того, що повідомлення про нові спалахи не обернуться для них покаранням у вигляді заборон на поїздки і торгівлю. Будь-які такі заходи повинні вводитися спільно.

“Місто” запитало у читачів: “Наскільки швидко Україна зможе економічно оговтатись після цього випробування?”

Микола, волонтер:

-Не менше року на це потрібно. Дуже багато сил та засобів виділили на недопущення поширення COVID-19 по Україні. Вже після карантину ми побачимо, які є проблеми та пробіли в деяких галузях

Олександра, в декретній відпустці:

Україна не скоро прийде в себе, цей період затягнеться мінімум до кінця року. Підприємці пішли в мінус, робочі місця зникли, кордони закриті – економіка на межі. Все через стагнацію, яку спричинив карантин і наша влада.

Ярослав, програміст:

Дуже багато змінних. Прогнозують, що карантин буде тривати до осені. Якщо не враховувати такі прогнози, то хочеться вірити, що через рік все зміниться на краще, реальніше-через два.

Андрій, менеджер:

-В цьому році економіка України не відновиться і аж ніяк не стабілізується. Думаю, що це буде можливо після перевиборів діючої влади, а зараз треба чекати на стрімкий занепад економіки.

Петро, художник:

-Мабуть, ніколи цього не відбудеться. Україні не дадуть жити спокійно своїм життям. На нас дуже багато тиску з різних сторін, а там де тиск, там і вплив.

Автор Максим ЗОТОВ

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook