Кожна п’ята аварія – через перевищення швидкості

Кожна п’ята аварія – через перевищення швидкості

Поліцейські і громадські активісти разом виїжджатимуть на патрулювання в райони області
Кількість ДТП на дорогах Вінницької області збільшилася удвічі, на дорогах міста Вінниці - утричі. Заступник начальника Головного управління Нацполіції Вінниччини Руслан Мороз назвав основні причини аварій.
- Основними причинами аварій є перевищення швидкості - 20% від усіх ДТП. На другому місці - порушення правил маневрування, на третьому - керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. У роті дорожньо-патрульної служби наразі 89 працівників, а було понад 400. У них відсутні прилади вимірювання швидкості, патрулюють на автомобілях «ВАЗ», яким уже більше 10 років. Але незважаючи на усі ці проблеми, ми намагаємося впливати на аварійність на дорогах, - зазначив під час зустрічі із журналістами Руслан Мороз.
Аби зменшити аварійність на дорогах, поліцейські планують у громадських місцях розмістити інформаційні плакати із жахливими наслідками ДТП. Також їздитиме автомобіль із спеціальним обладнанням, на якому демонструватимуть відеоролики водіям-порушникам про наслідки порушень правил дорожнього руху. А найближчим часом працівники дорожньо-патрульної служби виїдуть на патрулювання разом із представниками громадськості.
- Ми складемо графік і залучимо до патрулювання громадськість. Плануємо до патрулювання залучати і нацгвардійців, - повідомив керівник дорожньо-патрульної служби у Вінницькій області Володимир Поліщук.
За його словами, найбільш аварійними днями тижня є понеділок, четвер, п’ятниця і субота. Загалом за сім місяців цього року на Вінниччині сталося 1712 ДТП, із них 550 - із потерпілими.
Чи допоможуть білборди і профілактичне кіно пробудити совість в учасників дорожнього руху? Голова ГО "Комітет безпеки руху" Володимир Черкас переконаний, що для зменшення аварійності на дорогах потрібні насамперед тотальні рейди і відпрацювання.
- Ми всі прекрасно розуміємо, що борди на сьогодні не несуть ефективності в профілактиці ДТП. Це викинуті гроші. Демонстрація відеосюжетів правопорушникам теж малоефективна. Припустимо, що змусять поліцейські подивитися 10-хвилинний ролик водія, який порушив ПДР. Як на мене, від цього він тільки стане більш злим, - розмірковує Володимир Черкас. - Національна поліція повністю ліквідувала інститут народної дружини, конкурси юних інспекторів руху і багато чого іншого. Наразі потрібні тотальні рейди і відпрацювання, а це непопулярне рішення і не в рамках закону.
Сама ж профілактика, на думку голови ГО "Комітет безпеки руху", має починатися з дитячого садочка. Крім того, Володимир Черкас каже, що без профільної дорожньої поліції навряд чи вдасться навести лад на дорогах області.
У понеділок у ГУ Нацполіції області на нараду зібрались керівництво обласної поліції, представники транспортних підприємств і громадських організацій. Серед іншого вирішили, що із 8 серпня на Вінниччині розпочинають місячник із безпеки дорожнього руху. А громадські активісти підключаються до патрулювання доріг уже по усій області, а не тільки у Вінинці.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

348

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

314

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

264

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

244

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

234

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...