Операція "Хом'ячки"

Коли люди бувають схожі на гризунів
Злочинна група, яка утворилась на Бершадщині, мимоволі примусила згадати таку відому тваринку, як хом'як. У названого нами гризуна є певна особливість: якщо він знаходить чимало поживи, то не тільки наїдається від пуза, а й набирає повні защічні мішки. Потім він гордо несе обважнілу голову до нори, де "розвантажує" щоки і створює зимові припаси. Декому така цифра здасться неймовірною, але один хом'ячок здатний заготовити за один сезон сто і більше кілограмів насіння злакових - тобто більше двох мішків! Шкоди аграріям можуть завдати чималої.
А тепер, переходячи до кримінального провадження, яке добігло кінця у районному суді, пояснимо, чим герої цієї справи нагадали хом'ячків. По-перше, вони виявились ласими до зерна, по-друге, вони подібно до хом'ячків, сновигали туди-сюди, туди-сюди, намагаючись накопичити запаси, які потім можна було б із вигодою продати. Різниця хіба у тому, що носили пшеницю не у защічних мішках (ой довго довелось би це робити!), а скористались технічними засобами, що відповідають початку двадцять першого століття.
Другого березня тернівчанин Пахом Ховрашенко (анкетні дані фігурантів справи змінені) домовився із Демидом Бурундуковим украсти трохи зерна, яке належало місцевому господарю. Про те, що заволодіти чужим буде неважко, бо до сховища легко проникнути у обхід дверей, молодики знали. Бурундуков узяв у вітчима автівку, і о сьомій вечора вона пригальмувала біля складу. Вони зірвали мішковину, якою (всього-на-всього!) було прикрите вікно, потім залізли всередину і поцупили два мішки пшениці загальною вагою сто кілограмів.
На другий день вони похвалились приятелям, із якою легкістю вдалось украсти два мішки пшениці, і у тих загорілись очі.
Третього березня о сьомій вечора знову виїхали "на діло", тільки крім уже згаданих героїв у машині сиділи Захар Хом'ячук, Марко Бабаченко і Євлампій Євражкін. Точно тим самим способом, тобто через вікно, хлопаки витягнули шість п'ятдесятикілограмових мішків із пшеницею. Можливо, взяли б і більше, але у машині бракувало місця.
Коли крадене розділили, організатори вирішили, що їм дісталось малувато. Відтак об одинадцятій годині вечора Ховрашенко, Бурундуков і Бабаченко зробили другу ходку, привласнивши ще два із половиною мішки пшениці. Відтак надалі вирішили діяти втрьох, бо і у машину більше влізе, і ділити потрібно буде на меншу кількість учасників.
Шостого березня о дев'ятій вечора Ховрашенко, Бурундуков і Бабаченко проїхалися звичним маршрутом - і салон автівки поважчав на 350 кілограмів, тобто на сім мішків пшениці.
Але то вже була остання поїздка, після якої операція "Хом'ячки" провалилась, наші двоногі "хом'яки" постали перед слідчим, а згодом перед суддею. У вироку зазначено, що кожен із підсудних вину "визнав повністю і надав покази, якими підтвердив обставини скоєння злочинів, викладені в установочній частині вироку, і просив суд не оголошувати матеріали справи, так як повністю погоджується із досудовим розслідуванням справи".
Саме отаке добровільне визнання вини пом'якшило покарання за крадіжку, вчинену за попередньою змовою групою осіб, поєднану із проникненням у приміщення, бо всім підозрюваним світило цілком реальне ув'язнення у реальних колоніях. Тому Ховрашенка, Бурундукова і Бабаченка засуджено до п'яти років позбавлення волі із трирічним іспитовим терміном. Хом'ячука і Євражкіна, які брали участь лише у одному злочинному епізоді, засудили до чотирьох років позбавлення волі із дворічним іспитовим терміном.
Якби вони поділили всю здобич порівну, то кожному дісталось би приблизно по 150 кілограмів пшениці. Ну майже як у хом'ячків!
 

 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

437

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

317

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

170

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

165

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...