Вінниччина хоче збудувати "міст у Європу"

Вінниччина хоче збудувати

 - Автомобільний міст "Ямпіль-Косеуць" міг би окупитися за два роки, - переконаний Анатолій Олійник

Необхідність будівництва мосту "Ямпіль-Косеуць" обстоювали вже й у парламенті
Голова Вінницької облради Анатолій Олійник із парламентської трибуни заявив про необхідність будівництва мосту "Ямпіль-Косеуць".
- Переконаний, що будівництво мосту "Ямпіль-Косеуць" може стати тими воротами у Європу, які забезпечать швидке і вільне переміщення людей, товарів і капіталів через кордон і ще одним вагомим механізмом зближення України із Європейським Союзом, так би мовити, додатковим інтеграційним містком до Євросоюзу, - заявив він.
Можливість звернутися до депутатів Верховної Ради він отримав під час нещодавнього візиту у Київ, де взяв участь у парламентських слуханнях на тему "Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України".
Конкретизувати вінницьку пропозицію можна так: додати до пункту 2.15 рекомендацій парламентських слухань пропозицію зобов'язати Кабмін поновити український склад міжнародної комісії "Україна-Молдова" щодо будівництва мосту "Ямпіль-Косеуць" і здійснити всі необхідні заходи щодо будівництва цього мостового переходу.
- Свого часу вже була навіть обрахована вартість цього проекту - у цінах 2010 року це приблизно 190 млн.грн., враховуючи будівництво під'їзних доріг із обох сторін - молдовської і української, - додав голова облради. - Нині проектні підрахунки потребують уточнення, у залежності від того який саме міст буде збудований - лише автомобільний чи комбінований - вартість його коливатиметься у межах 25-60 млн. доларів.
На його думку, окупність цих інвестицій очевидна, адже міст сприятиме активному розвитку транскордонного і міжрегіонального співробітництва.
- Він утворить найкоротший шлях від центральних і східних областей України до країн Європи і Азії, поліпшить соціально-економічну ситуацію України, а також забезпечить стабільність розвитку, - каже Анатолій Олійник.
За його словами, нині вкрай необхідно поновити роботу над проектом, при можливості, залучивши для його реалізації кошти фонду "Інструменти об'єднання Європи", загальний бюджет якого складає 33 млрд. євро. І саме у цьому без парламентської підтримки не обійтись - адже в Україні навіть немає програми транскордонного співробітництва, тому вона не може отримувати кошти із цього фонду на свій розвиток.
- Міжурядова комісія може порекомендувати урядам України і Молдови продовжити роботу над цим проектом, адже це піде на користь обом державам, - говорить Анатолій Олійник.
Нині міждержавний зв'язок між Україною і Молдовою через річку Дністер у межах Вінницької області забезпечується мостом, який розташований у зоні пункту пропуску "Могилів-Подільський - Отач". Але технічний стан мосту - незадовільний, несуча здатність залізобетонних балок і опор моста із року у рік погіршується. Його міг би розвантажити міст біля села Бронниця. Але рух автотранспорту через Бронницький міст неможливий через відсутність під'їзних колій. Що ж стосується поромів, то вони працюють тільки у світлий час доби і теплу пору року. Льодостав, чи критичне підняття води у Дністрі паралізує цей шлях перетину кордону.
До слова, про необхідність будівництва мосту "Ямпіль-Косеуць" говориться уже давно. Аргументи - незмінні, змінювались лише прізвища чиновників. У 2014 році Вінницька облдержадміністрація повідомляла, що цим транскордонним проектом зацікавилась і Туреччина, а Молдова від ЄС отримала на спорудження мосту 50 мільйонів євро.
 

Довідка "Міста"
Товарообіг Вінниччини із сусідніми країнами Європи, зокрема, Польщею складає 90,7 млн.дол, із Румунією - 33,7 млн.дол, зі Словаччиною - 2,5 млн.дол, із Угорщиною - 6,03 млн.дол, із Молдовою - 23,69 млн.дол.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

478

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

437

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

370

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

364

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

364

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...