Школи №31 і №5 все ж таки реорганізують

Школи №31 і №5 все ж таки реорганізують

Людмила Слатвінська продовжила переконувати депутатів навіть після того, як їй відключили мікрофон

Завадити депутатському рішенню не змогла навіть "сестра Ісуса"
Під час сесії Вінницької міськради 24 червня депутати ухвалили рішення "Про зміну ступеня, перейменування і затвердження статусів комунальних закладів загальноосвітніх навчальних закладів міста у новій редакції". Це означає, що реорганізація шкіл №31 і №5 все ж таки відбудеться.
Сесії передував мітинг під мерією, на якому частина батьків і вчителів, переважно школи №5, вже звично висловлювались проти рішення влади. Свої аргументи вони висловили й на сесії.
Цікаво, що представити інтереси батьків-протестувальників до мікрофона вийшла... сестра Ісуса. Людмила Слатвінська якийсь час називала себе "Божою донькою", бо у 33 роки від янгола дізналась, що має "місію, подібну до тієї, яку виконував Христос". Cьогоднішня голова ініціативної групи батьків школи №5 тоді проповідувала у кінотеатрі "Росія", збирала людей на сеанси масового зцілення, а перед тим, як згорнути свою діяльність, передрекла наступ Судного дня, "бо янгольські сурми над світом і Вінницею вже пролунали". Тепер "цілителька Людмила" - мати чотирьох дітей, двоє із яких навчаються у школі №5, знайшла для себе нове поле діяльності.
- Нами керує любов до дітей і бажання захистити свої інтереси, - казала вона із трибуни. - Ми виступаємо проти ініціативи департаменту освіти - так званої освітньої реформи, як такої, що порушує наші права, гарантовані Конституцією України.
Рішення про реорганізацію шкіл Людмила Слатвінська назвала несвоєчасним, неактуальним, спрямованим на погіршення рівня навчання дітей.
На згадку приходять слова протодиякона Владислава Демченка, сказані ще у 2012 році, але, схоже актуальності вони не втратили й досі: "Не знаю, де Людмила була до сьогодні, можливо, проповідувала деінде, але, скоріш за все, вона вичікувала, поки всі забудуть про її дивні пророцтва і можна буде вийти за "новим урожаєм..."
Тим часом депутати надали можливість висловитися із трибуни й іншій представниці громадськості - учительці української мови і літератури школи №31 Тамілі Калашниковій.
- Зрозумійте, загальноосвітня школа у своєму нинішньому вигляді вже відживає, - звернулась вона до протестуючих. - Натомість, саме зараз є шанс втілити у життя гарну ідею, яку вже із успіхом застосували у кількох інших школах. Але, на жаль, через амбіції батьків і небажання деяких учителів змінюватися, ми ризикуємо зашкодити нашим дітям. Хіба ж погано, що дитина із першого класу буде звикати до самостійності?! Хіба погано, що з'являться класи із поглибленим вивченням предметів?! Хіба погано, що діти навчатимуться у кращих умовах і не переходитимуть до інших шкіл?!
Учителька нагадала, що процес реорганізації свого часу вже пройшли учні вінницьких шкіл №1, №10 і №25.
- Я спілкувалися із батьками учнів шкіл, які мерія об'єднала раніше. Жодних незадоволених немає. Сьогодні престижно вступити у ці школи, - каже вчитель.
Про можливість поліпшити за рахунок реорганізації якість навчання говорив мер міста.
- Давайте називати речі своїми іменами, - сказав Сергій Моргунов. - Обидві школи, м'яко кажучи, нині у середнячках. У школі №5 цього року два медалісти, а у школі №31 - один... Це нормально? Думаю, ні!
Утім, батьків перспективи, які відкриває реогранізація, не переконали. Вийшовши із зали міськради, вони знову зібралися колом, аби обговорити ситуацію. Підсумок - обіцянки продовжити акції протесту.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

214

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

180

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

148

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

132

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

110

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...