У війську добре, а удома краще?

Самоволка нацгвардійця тривала півроку
Можемо відразу сказати, що після призову на військову службу мешканцеві Мурованокуриловецького району Яремі Втомленому (анкетні дані змінено) значною мірою пощастило. У той час, коли його ровесники віч-на-віч протистоять ворогу на лінії фронту, мало не щодня зазнаючи мінометних і артилерійських обстрілів, наш герой опинився, так би мовити, у оксамитових умовах. Пробувши короткий час у Києві у військовій частині Національної гвардії (яка, до речі, задіяна у проведенні АТО), він за наказом командира повернувся на Поділля, під саму Вінницю, тобто майже додому. Служити мав у селі Тютьки на посаді слюсаря у ремонтному взводі роти бойового і матеріального забезпечення.
Звісно, ремонтникам теж нерідко працювати доводиться напружено, але ж над головою не свистять кулі і снаряди. Відлік часу служби у Збройних Силах почався від дня призову - від 23 квітня 2014 року. Минув рік, і Ярема Втомлений, судячи із усього, страшенно стомився - настільки, що ніяких сил не мав дотримуватись вимог статутів.
І вирішив наш доблесний ремонтник відпочити, не випадково обравши для цього період, що співпадає із початком відпочинкового сезону на морях. А оскільки командири навряд чи видали б йому путівку на курорт, то Ярема став діяти на власний страх і ризик: 3 червня минулого року він самовільно залишив територію військової частини і перебрався у інший населений пункт, де замешкав за невідомою командуванню адресою.
Сплив тиждень, другий, третій… Можна було б уже й вертатись, але відпочивати Втомленому виявилось набагато приємніше, ніж нести службу із молотком чи гайковим ключем у руках. Тож чого спішити?
Сплив місяць, другий, третій… На деревах з'явились перші жовті листочки, ночі стали холодніші. Пора вже було задуматись солдатові про повернення. Але він не поспішав.
Однак настав момент, коли Ярема Втомлений врешті-решт таки втомився відпочивати! 18 грудня причвалав до ремонтної роти.
І відразу став фігурантом кримінального провадження. Спершу слідство, а потім Вінницький районний суд кваліфікували його дії за частиною 4 статті 407 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за "самовільне залишення військової частини в умовах особливого періоду".
Щоправда, суд врахував, що втікач повернувся до місця служби сам, свою вину визнав і покаявся у вчиненому, тому обмежився умовним покаранням, обравши для засудженого мірою покарання чотирирічне ув'язнення із відстроченням виконання вироку на один рік.
Цікаво відзначити ще й такий факт: оголошення вироку майже день у день збіглося із датою призову Яреми Втомленого до війська, а саме 19 квітня цього року. Засуджений, правда, ще може оскаржити вердикт Феміди у апеляційному порядку, але, на нашу думку, хай краще скаже спасибі, що взагалі не відправили за колючий дріт. Бо якби у країні був оголошений воєнний стан, то покарання обрали б незрівнянно суворіше.
 

 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

573

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

485

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

400

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

395

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...