Кожна п’ята дівчина 10-14 років зазнавала насильства

75% з них зазнали насилля у навчальному закладі

ВБО «Український жіночий фонд» протягом вересня-жовтня 2014 року здійснив оцінку рівня поінформованості дівчат 10-19 років про насильство над жінками та послуги із запобігання та/або припинення насильства.
Проведене опитування показало, що «кожна п’ята опитана дівчина 10-14 років та кожна четверта опитана дівчина 15-19 років зазначили, що по відношенню до них чинилися насильницькі дії». Крім цього, понад 75% дівчат 10-14 років та понад 63% дівчат 15-19 років, зазначили, що це відбувалося у навчальному закладі.
Психолог та віце-президент ГО «Прогресивні жінки» Наталя Сергієнко каже, що така ситуація склалася через кілька факторів, серед яких головні – це невміння дітей у такому віці спілкуватися, а також недостатня робота із ними у школі.
- Перший фактор – не вміння спілкуватися. Це просто бажання виявити свою симпатію: діти можуть щипатися, смикати за косички тощо, не розуміючи, що це прояви насильства. Таким чином вони можуть виражати і неприйняття іншої дитини, - пояснює спеціаліст. – Другий – недостатня робота в школі. Наші школи орієнтовані на те, щоб діти щось вивчили, а не розвивалися. Що відбувається на перервах, вчителі не дуже бачать. Психолог один на всю школу не може працювати. Впливає на дітей і стан сім’ї, і сама культура нашого суспільства.
Основним же джерелом інформації про насильство для дівчат 10-19 років є ЗМІ.  Майже 80% респонденток 10-14 років та 90,1% опитаних 15-19 років звертаються до медіа у пошуку інформації про насильство і менше 50% шукають інформації у батьків. Не до батьків у першу чергу зверталися б опитані і за допомогою. У випадку насильства або загрози його вчинення дівчата 15-19 років охочіше б просили допомоги у друзів, а 10-14 років – у вчителів та шкільних психологів.
- У 10-14 вони звертаються до старших, більш досвідчених людей, і це нормально, - каже Наталя Сергієнко. – А старші діти… можливо, іде зниження довіри до вчителів, шкільного психолога. І з іншого боку, сам підлітковий вік характеризується незалежністю, протестною поведінкою.
Чому не звертаються до батьків – це питання до самих батьків. У наших сім’ях дуже багато насильства. І самі сім’ї не ідентифікують його. Діти спостерігають цю ситуацію, і коли вони бачать, що мама сама не справляється, то чому вони до неї будуть звертатися?
Опитування проводилося у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Рівненській областях.
- Немає розбивки по областям, тому що, коли подивилися, побачили, що великої різниці не було у відповідях. І якщо десь буде якийсь результат, треба вважати, що це і у нас в тому числі, - пояснила Світлана Дубина, керівник ГО «Інформаційно-просвітницький центр «Вісь».
 

 

 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

479

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

438

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

372

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

365

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

365

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...