"Виправлення неможливе без ізоляції"?

або Як 66 тисяч гривень заробити за два місяці
Останнім часом низка резонансних кримінальних справ привернула увагу громадськості до тих порядків (точніше безпорядків), що завелись у нашій пенітенціарній системі. Про деякі судові справи щодо посадових осіб місць позбавлення волі "Місто" вже писало. Сьогодні ми вирішили розповісти про те, до чого їхнє службове нехлюйство призводить на практиці: злочинці, засуджені за важкі злочини до перебування за ґратами, продовжують уже звідти скоювати злочини, причому стосовно людей, які знаходяться від них за сотні кілометрів!
Сказане у повній мірі стосується Варфоломія Телефоністова (анкетні дані змінено), який 2012 року був засуджений Вінницьким міським судом за пограбування до чотирьох років і десяти місяців "відсидки". Відтак його відправили у колонію, що розташована у Рівненській області, бо, як у таких випадках прийнято писати у вироках, "виправлення підсудного неможливе без ізоляції від суспільства".
Не знаємо, що там його може виправити, але точно не пенітенціарна установа! Вона може йому посприяти - і для встановлення зв'язків у злочинному світі, і для скоєння нових кримінальних правопорушень, причому спритникові не треба навіть виходити за ворота.
Внутрішні правила місць позбавлення волі суворо забороняють в'язням мати радіопередавальні пристрої, а співробітники колоній зобов'язані їх вилучати. Останні, щоправда, на такі порушення не раз заплющують очі, а в'язні їм віддячують чи то дзвінкою готівкою, чи безготівковими грішми на банківські картки від родичів засуджених.
Одне слово, був у Варфоломія "на зоні" мобільний телефон, яким він постійно користувався впродовж тривалого часу. Та якби чоловік лише балакав із дружиною, батьками чи друзями, то було б іще півбіди. Телефоністов вирішив скористатись апаратом для того, щоб поліпшити власне матеріальне становище, зігравши на відповідних настроях у суспільстві, яке на волонтерських засадах допомагає українським військовикам на Сході.
І от Варфоломій зателефонував незнайомому чоловікові, добре знаючи про його заможність. Представившись заступником командира полку патрульної служби міліції особливого призначення, який перебував у зоні збройного конфлікту, він поскаржився на нібито дуже погане матеріальне забезпечення, відсутність пального для техніки тощо. І, ясна річ, попросив допомогти, для чого дав номер карткового рахунку у банку, який належав братові дружини.
Перший платіж у сумі 5 тисяч гривень пройшов 12 серпня 2014 року. Потім наш "герой" ще не раз телефонував і посилав есемески своєму благодійнику, виманюючи нові й нові кошти. 26 серпня було перераховано ще 5 тисяч, 4 вересня - 8 тисяч, 7 вересня - ще 8 тисяч і так далі.
Гроші знімалися із рахунку й використовувались зовсім не за тим призначенням, яке обіцялось. Родичі зловмисника купували на них продукти, які возили йому на Рівненщину і передавали у колонію, поповнювали мобільний рахунок, а дружина злочинця за ці гроші полікувала зуби у стоматолога і поміняла вдома старі дерев'яні вікна на металопластикові.
Як розповідають поінформовані люди, обман розкрився тоді, коли благодійник написав на своєму акаунті у Інтернеті, що, мовляв, сьогодні знов допоміг захисникам Вітчизни, заправивши техніку. На щастя, трапилось так, що цей запис потрапив на очі офіцерові зі згаданої військової частини. Той зв'язався із автором і висловив здивування: ніхто за благодійні гроші не заправляє військову техніку - пального цілком вистачає із централізованих поставок.
Тоді чоловік зрозумів, що його просто обдурили, поспекулювавши на найкращих почуттях, і звернувся із заявою у правоохоронні органи. За цей час він устиг "підживити" шахрая на 66 тисяч гривень, які, вочевидь, канули безповоротно.
Вінницький міський суд визнав Варфоломія Телефоністова винним у шахрайстві й засудив до трьох років позбавлення волі. Щоправда, це шахрая особливо не засмутило, бо через часткове складання термінів остаточний час ув'язнення збільшився до п'яти років, тобто всього-навсього на два місяці.
Суд постановив також стягнути із нього 66 тисяч гривень. Однак у дійсності виконання цієї частини вироку видається малоймовірним.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

526

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

393

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

201

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

199

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

189

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...