Вінниччина обирає румунський вектор

Вінниччина обирає румунський вектор

Цілу низку домовленостей про подальшу співпрацю і угод підписали представники Вінниччини під час триденного візиту у область румунської делегації. Зокрема, відносини вибудовуватимуться у напрямку фармакології, освіти, розвитку місцевого самоврядування і ін.
Візит представники Ясського повіту розпочався 6 квітня із офіційної зустрічі із керівниками області.
- Україна нині проходить складний етап і, впевнений, ми пройдемо цей історичний відрізок гідно. До того ж, якщо подивитися на економічний розвиток конкретно Вінницької області, то на тлі інших областей, попри всі проблеми, ми потужно розвиваємося і у промисловості, і у аграрному секторі, і у розвитку інфраструктури, - зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.
Він нагадав, що область вже залучила і продовжує залучати інвестиції для розвитку. Тож співпраця із Румунією обіцяє бути корисною обом сторонам.
Голова облдержадміністрації також інформував румунських колег, що у рамках домовленостей про співпрацю між аеропортами Ясс і Вінниці заплановано візит у це румунське місто. Зроблено перші кроки і до відкриття у Вінниці представництва румунської фармацевтичної компанії "Антібіотіче", знайдено партнерів для реалізації цього проекту.
У свою чергу секретар Ясського повіту Румунії Лакраміоара Верніка нагадала про ряд угод, підписання яких було узгоджене заздалегідь.
- У нашій делегації присутні представники всіх напрямків діяльності Ясського повіту, це свідчить про те, що ми не менше зацікавлені у домовленостях, ніж ви, - заявила представниця румунської сторони.
У першу чергу йшлося про готовність до підписання договору про співпрацю між комуною Мірославешти Ясського повіту і Стрижавкою. Одним із напрямків цієї співпраці має стати спільний українсько-молдовсько-румунський проект "ТрансАгрополіс". На його реалізацію виділено 5-6 млн. євро. Половину цих коштів залучено партнерами із Євросоюзу.
Другою за важливістю угодою стало підписання угоди про співробітництво найстарішого університету Румунії - Ясського університету ім.Іоана Куза і Вінницького державного педуніверситету із подальшим створенням на базі останнього Центру дослідження україно-румунських і україно-молдовських взаємин. Цю угоду підписали ректор педуніверситету Наталія Лазаренко і заступник ректора Ясського вишу Думітру Лука.
Серед представників румунської делегації був і підполковник повітової інспекції надзвичайних ситуацій Константін Арвінте. У рамках візиту він відвідав головне управління ДСНС області, музей відомства, оглянув пожежно-рятувальне оснащення, техніку і побут рятувальників 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Каже, що побачив у вінницьких рятувальників кілька ноу-хау, які сподівається запровадити на батьківщині.
У рамках візиту представники румунської делегації ознайомилися із новими програмами роботи Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей і молоді із функціональними обмеженнями "Обрій", а також Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей і молоді із функціональними обмеженнями "Гармонія".
Возили закордонних гостей і у Хмільник. Там вони відвідали оздоровницю Південно-Західної залізниці і профспілковий санаторій "Хмільник". Оглянувши лікувально-діагностичну базу і ознайомившись із умовами проживання, харчування відпочиваючих, господарі і гості обговорили плани на майбутню співпрацю і у цьому напрямку.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

102

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

100

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

95

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

92

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

89

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...