Понад 130 проектів подали вінничани до міської ради

Понад 130 проектів подали вінничани до міської ради

Які із них реалізовуватимуть у рамках "Бюджету громадських ініціатив" - дізнаємося після голосування
Уперше Вінницька міська рада запровадила у місті проект "Бюджет громадських ініціатив". Протягом місяця вінничани подавали свої ідеї розвитку міста, проекти ж, які переможуть, міськрада втілить у життя. На це передбачено 5 млн.грн. Загалом на конкурс надійшло уже понад 130 ідей.
- Як для пілотного проекту - стартували досить добре. Уже 4 лютого до нас надійшли перші заявки. Хтось відповідально підійшов до проекту і розробив все до деталей, а хтось у рази перевищив бюджет проекту. Згідно із положенням про бюджет громадських ініціатив м.Вінниці експертна група не буде допускати до голосування ті проекти, які перевищують суму - 1 млн.грн, - розповідає начальник відділу департаменту правової політики і якості міської ради Володимир Хорошев. - За умовами конкурсу, проектні заявки розподіляються на малі і великі. Відповідно малі проекти-переможці конкурсу будуть фінансуватися до 200 тис.грн, а великі - до 1 млн.грн. Як розподіляться кошти між проектами, побачимо у процесі роботи, але зараз норма 50/50 між малими і великими.
Однією із умов подання своїх ідей було також те, що усі проекти мають відповідати основним пріоритетам розвитку Вінниці, визначеним стратегією розвитку міста "Вінниця-2020".
Проекти ж до міськради надходили різні. Зокрема, вінничани хочуть, аби у парку ім.О.Ющенка облаштували алеї. Хтось хоче відремонтувати дороги, тротуари, а хтось - встановити у місті самозмиваючий автоматичний туалет. Більшість із поданих проектів розраховані на фінансування до 1 млн.грн.
- Експертна група буде вивчати усі подані проекти і обере ті, які будуть братимуть участь у голосуванні. Хочеться наголосити, що виконком є лише організатором конкурсу. Обирати кращі проекти і голосувати за них будуть самі вінничани. Тому автору ідеї, який хоче, щоб саме його проект втілювали у життя, доведеться провести досить гарну інформаційну кампанію щодо проекту, - пояснює Володимир Хорошев.
Автори проектів-переможців грошової винагороди за свої ідеї не отримають, але можуть контролювати або спільно із виконавчими органами міської ради втілювати його у життя. Кінцева винагорода - реалізований проект. Після того, як експертна група розгляне усі пропозиції, перелік проектів розмістять на сайті міської ради і у ЗМІ. Після цього і розпочнеться голосування серед вінничан. Воно триватиме десять днів - із 1 по 10 квітня.

Де можна голосувати за проекти:

Голосування за проекти буде здійснюватися на офіційному сайті Вінницької міської ради www.vmr.gov.ua у розділі "Бюджет громадських ініціатив м.Вінниці". Потрібно буде заповнити електронну версію анкети або друковану анкету - у пунктах голосування. Голосувати і підтримувати проекти можна буде у робочі дні із 10.00 до 17.00 години у прозорих офісах міста за адресами:
- Центр адміністративних послуг Прозорий офіс, м.Вінниця, вул. Соборна, 59 (центральне приміщення).
- Центр адміністративних послуг "Прозорий офіс", м.Вінниця, вул. Замостянська, 7 (колишня вул. 50-річчя Перемоги, 7; відділення "Замостя").
- Центр адміністративних послуг "Прозорий офіс", м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85 (колишня вул.Островського, 85; відділення "Старе Місто").
- Центр адміністративних послуг "Прозорий офіс", м.Вінниця, пр. Космонавтів, 30 (відділення "Вишенька").


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1115

В оновленому сквері на вулиці Миколи Оводова 16 травня урочисто відкрили пам’ятну гранітну колону на честь набутого Вінницею у 1640 році ...

635

Військова прокуратура затримала «шантажиста» санаторію для атовців на Вінниччині, який вимагав 264 тисячі гривень хабара. Про це ...

534

В актовій залі Бершадського відділу поліції 14 травня для керівного та інспекторського складу підрозділів превенції, секторів ...

410

Як говорити з дітьми про наркотики - знає харків’янка Марина Грибанова, відома на всю Україну завдяки унікальним лекціям          Якщо у ...

305

Постановка «Історії у стилі танго» - це суцільна концентрація пристрасті і краси! А враховуючи, що дивовижний сучасний балет буде ...