10 кращих шкіл Вінниці по ЗНО

10 кращих шкіл Вінниці по ЗНО

Вінничанка Марина, мама п’ятирічного Артемки, вже зараз думає, в яку школу піде її син. Обрала одну з престижних і спеціалізованих, з поглибленим вивченням математики. Досвідчені вчителі – головний аргумент, який пані Марина наводить на користь саме цієї школи.
Сильні вчителі – сильна школа – високі шанси на вступ до престижного вишу. Саме цей логічний ланцюг стає визначальним для багатьох батьків, коли ті обирають школу для свого чада. Своєрідним зрізом такої перспективи є результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО): бо ж знання, уміння та навички, дані і привиті вчителями — прямо пропорційні оцінці учнів у тестових зошитах і шансам на вступ. Суперечки щодо ЗНО і Болонської системи освіти (яку впроваджує і Україна) залишимо політикам і фахівцям у галузі науки і освіти. Тестування є, і найближчим часом його відміняти не збираються. А результати ЗНО трохи похитнули усталені уявлення про репутацію деяких міських шкіл.
Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти на основі результатів тестування-2009 склав своєрідний рейтинг кращих шкіл Вінниці та області. Рахували за двома показниками: кількісному і якісному. Перший — відсоток випускників, які склали тестування на 7-12 балів (4 та 5 за старою п’ятибальною системою). Другий – середній бал результатів ЗНО у школі.
— Якщо порівнювати результати ЗНО за кількістю і якістю, то вони трохи різняться, — розповідає Геннадій Кузьменко, директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. – Найбільш правильно, вважаю, дивитись на середній бал.

Дві вінницькі школи поступилися районним
У Вінниці найуспішніше пройшли тестування випускники технічного ліцею, фізико-математичної гімназії №17 та школи-ліцею №7.
— Загалом, десятка шкіл, де результати ЗНО найвищі – зберігається, каже Геннадій Кузьменко. – Вісім шкіл були в десятці кращих і минулого року.
Втім, ЗНО-2009 принесло і сюрпризи. У міську ТОП-10 увійшли школи №33 і №21, котрі торік не рахувались серед лідерів. У цих школах було по одному, але дуже сильному випускному класу, пояснює Геннадій Іванович. Школи №26 та №30, які минулого року були у десятці, цього – у ТОП не потрапили. Друга несподіванка: в ТОПі найкращих шкіл області вінничан потіснили школи з районів: Тульчинські школи №1 і №2 та Іллінецька гімназія №2.
— Торік у десятці не було жодної школи з району, — зазначає Геннадій Кузьменко. – Цікаво, що втратитись в результати ЗНО було неможливо, не усі тестування учні цих шкіл проходили вдома, деякі складали у Вінниці.

Який він — вінницький випускник-2009?
Загалом, середньостатистичного вінницького випускника-2009 стабільним хорошистом можна назвати з великою натяжкою. За даними ВРЦОЯО, тверду четвірку вінничани отримали лише з двох предметів – з фізики (8,09) та англійської (8,06). Сім з хвостиком (а це чотири з мінусом за п’ятибальною системою) — по історії України (7,83), українській мові і літературі (7,83), хімії (7,88), біології (7,70) та географії (7,75). Причому у знанні географії школи обласного центру поступилися школам Могилів-Подільського, Козятина, Барського, Чечельницького та Погребищенського районів. З математики – середній бал отриманих результатів на ЗНО у Вінниці – 6,61. А це, даруйте, трієчка... З іншого боку, з тієї ж „ганебної” математики Вінниця – перша в таблиці результатів по області. А от на іншому краї таблиці з результатами математики – Вінницький район.

Дефіцит хороших учителів
Кожен десятий учасник ЗНО у Вінниці не подолав прохідний бар’єр з української мови, кожен п’ятий – з математики. Загалом же, за даними ВРЦОЯО, лише 67% учасників ЗНО у Вінниці отримали 7-12 балів (не враховуючи результати тестів з французької, німецької та іспанської мови).
— Найгірша ситуація у Вінниці з вивченням англійської мови і математики, — констатує Геннадій Кузьменко. – У загальноукраїнському рейтингу з цих предметів ми відповідно на 23 та 20 місцях з 27.
За словами Геннадія Івановича, такі результати – наочний приклад дефіциту хороших викладачів. Ситуація простежується з року в рік, діти змінюються, але вчителі – залишаються, говрить з прикрістю директор центру.
Атестації та конкурси на профпридатність для „відстаючих”, вочевидь, не загрожують.
— Міністерство освіти та науки заборонило вживати будь-яких заходів, — підтверджує Олена Чорна, заступник начальника обласного управління освітян. – Тим паче, що це рейтинг неофіційний. У мене є тільки перелік кращих шкіл, „останніх” – немає.
А тим часом, аби не набивати чергові гулі на тестуванні, Регіональний центр оцінювання якості освіти запропонував учителям зробити „роботу над помилками”. У школи та райвідділи освіти подали інформацію про найбільш типові помилки дітей на ЗНО. Багато хто з учителів, каже Геннадій Кузьменко, цим посібником не зацікавились.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

543

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...