Незвичайний протест: у перукарні «Лагуна» на Келецькій забарикадувались працівниці

  Від 11 вересня перукарня «Лагуна», що у Вінниці по Келецькій 78а, перетворилася на місце ночівлі для 10 жінок-працівниць перукарні – тут вони забарикадувались і зачинили двері зсередини. Принесли ковдри, матраци, їжу і навіть обігрівач, аби зручніше було страйкувати. За словами працівниць, власниця перукарні незаконно приватизувала приміщення «Лагуни», забравши його з державного концерну «Військторгсервіс». Тепер же, коли перукарня їй стала не потрібна, власниця вирішила звільнити усіх працівників, кажуть страйкарі.
- Ще 29 вересня Ананьєва (Валентина Ананьєва власниця приміщення – Авт.) принесла нам наказ про скорочення. Ми, думаючи, що і досі працюємо у «Військторгсервісі», державному підприємстві, звернулися до військового прокурора. А він і каже, що тепер приміщення перукарні - у приватній власності Ігоря Ананьєва, сина нашої «директорки», якого ми жодного разу не бачили, адже усім керує вона, - розповідає Олена Цибульська, працівниця «Лагуни».
За словами працівниць перукарні, які проводять протест, спочатку директорка не хотіла їм навіть вихідну допомогу виплачувати, але згодом змінила думку. Так, жінки мали відпрацювати ще два місяці та отримати свої гроші. Але, вийшовши на роботу 11 вересня вони побачили, що у приміщенні перукарні йде ремонт і працювати їм ніде. Кажуть: зрозумівши, що їх обманюють, перукарі вирішили влаштувати безстроковий страйк.
Висунули і свої вимоги:
1. Надати їм документи, згідно з якими перукарня, яка належала Вінницькій філії Концерну «Військторгсервіс», стала власністю керівника цієї Філії Ананьєвої Валентини Іванівни.
2. Не закривати перукарню та зберегти їх робочі місця.
Власницею перукарні і людиною, до якої, власне, і висуваються претензії є Валентина Ананьєва. Вона не підтверджує слова працівниць перукарні. Запевняє, що напередодні того, як видати наказ про скорочення, 23 вересня провела збори, на яких усно попередила жінок про скорочення.
- Я їх оповістила заздалегідь і сказала, що після звільнення, 22 листопада, усі отримають заробітну платню та заберуть трудові книжки. Про те, що я буду робити ремонт, я їх також попереджала, - каже Валентина Ананьєва.
Заперечує жінка і те, що перукарі не знали, на кого вони працюють, адже ті писали нові заяви про прийняття на роботу. Усі – на ім’я директора ТОВ «ВВВТ» Ігоря Ананьєва (сина – Авт.).
Ці слова директорки «Лагуни» підтверджує і Наталя Гаврилюк, яка не стала сперечатися із рішенням керівництва щодо скорочення штату.
- Дівчата точно знали, хто такий Ігор Ананьєв, і хто така Валентина Ананьєва. Ми ж усі папери на нього писали: і про прийняття на роботу, і про відпустку, і усі інші, - запевнила перукар. – І про звільнення нас також  попереджали заздалегідь, а потім принесли письмовий наказ.
На підтвердження своїх слів Валентина Ананьєва показала журналісту «Міста» копії заяв перукарів про прийняття на роботу, які написані на ім’я Ананьєва І.М. Серед них і заява за підписом Олени Цибульської.
Наразі страйкуючі перукарі надіслали скаргу на керівництво «Лагуни» до Управління Держпраці у Вінницькій області. Там про ситуацію знають. Утім кажуть, що поки не можуть перевірити діяльність підприємства, оскільки не отримали на це дозволу від головного офісу Державної служби України з питань праці. 
Із 16 працівників перукарні «Лагуна» 10 продовжують страйкувати, ще шестеро зайнялися пошуками нової роботи.

 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

158

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

150

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

148

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

145

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

142

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...