РоЗвалилася найбільша туристична мережа

РоЗвалилася найбільша туристична мережа

  Агентства, що входили у мережу "Гарячі тури", вимушено "підставили" туристів. Найбільша туристична у країні франчайзингова мережа із 12-річним стажем роботи, яка на червень об'єднувала 220 агентств, припинила свою діяльність без попередження. А "Гарячі тури" надавали хороші цінові умови: агентам - підвищену комісію, туристам - пристойну знижку.
Продавці масових турів вже півроку чули "дзвін" про те, що у мережі затримки із оплатами операторам. Але грім грянув наприкінці червня, та так, що всі агентства враз опинилися перед фактом: їх туристи "не сплачені". Постраждалі обчислюються тисячами, адже продаж турів на все літо йшов ще із весни.
Схоже, що власники виводили гроші із обігу і використовували їх у своїх цілях. Є версія, що мережа тягнула на собі борги недавнього банкрута "Ньюс Тревел".
Сам франчайзер затримки пояснював курсовими коливаннями. Мовляв, бачите, які "гойдалки" із курсом? Притримаємо гроші у себе, а оператор почекає. Реагуючи на це, близько 20 агентств із грудня по червень вийшли із мережі.
Так, у квітні туроператор "Сієста" у галузевій розсилці оголосив про розрив відносин із мережею агентств "Гарячі тури".
- Такий захід був застосований у зв'язку із систематичними злісними затримками платежів головного офісу мережі, а також повним ігноруванням керівництвом договірних умов протягом останніх півроку, - зазначалося у розсилці.
Але деякі оператори масового туризму і далі тримали неоплачене бронювання до останнього - працював фактор довіри.
Сьогодні агентам мережі, що розвалилася, доводиться тримати відповідь, і роблять вони це по-різному. Хтось ще раз платить туроператору, щоб уникнути суду та скандалу, і все ж відправляє клієнтів на відпочинок. Хтось подає позов проти головного офісу та закривається, оголосивши, що він тут ні до чого.
А асоціація лідерів турбізнесу відреагувала на ситуацію такою заявою:
"Члени асоціації намагаються допомогти у рамках своїх індивідуальних можливостей сумлінним агентствам, які опинилися у скрутному становищі. Ми готові до розумних компромісів та спеціальних умов, що дозволить мінімізувати фінансові втрати агентств і туристів".
Співчувають постраждалим від "Гарячих турів" і представники інших мереж. Вони запрошують агентства, що втратили гроші, у свої мережі та обіцяють підтримати їх матеріально. Але, по суті, ці висловлювання виглядають лише декларацією. Та й із більшості обдурених туристів, на відміну від турагенств, ніхто не збирається простягати руку помочі.
Експерти ж у цій ситуації порівнюють туристичний ринок із надувною кулею, яка раптово здулася: обсяги реалізації турпутівок впали втричі навіть у сезон, а турфірм залишилося стільки ж.
 

Коментарі:

Директор Tickets.ua Сергій Кравець:
- Що важливо для туристів, ми спостерігаємо картину порятунку потопаючих руками потопаючих, тобто агентства, які входили у мережу "Гарячі тури", у більшості випадків самі повторно платили туроператорам за своїх туристів, і ті летіли. Дуже гідне ставлення.
Директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук:
- Від відходу із ринку мережі "Гарячі тури" будуть у виграші мережі турагентств, які працюють під брендами великих туроператорів. У разі припинення роботи того чи іншого турагентства із цієї мережі та ненадходженні туроператору грошей, туроператор-власник мережі, швидше за все, все одно знайде ресурс відправити туриста у оплачені тури.
Радник із питань туризму міністра економічного розвитку і торгівлі Олексій Євченко:
- Дуже довгий час, протягом всієї незалежності України, держава Україна завжди надавала туризму якусь другорядну або третьорядну роль. Незважаючи на те, що було заявлено - туризм є пріоритетом у розвитку країни. Ми запропонували Міністру і запропонували владі на сьогоднішні революційну систему зміни державного напрямку туризму, а саме - передачі функцій контролю управління ринком на громадські організації, точно таж само, як це діє у всій Європі, світі.

 

"Місто" запитало у вінничан: "Збираєтесь на відпочинок цього року? Чи самі організовуватимете все, чи довіритесь посереднику?"
Олена, учителька:
- Відпочивати збираюся. Хочу поїхати на море у Одесу. Dідпочинок організовуватиму сама без посередників, мені здається, що так дешевше.
Сергій, абітурієнт:
- Відпочивав дома після здачі ЗНО, а тепер розпочалася вступна кампанія, то навряд чи десь доведеться відпочити. Можливо, ще поїду на пару днів у село на природу.
Андрій, проповідник:
- Остаточно ще не вирішили, але мабуть, поїдемо із дружиною у Одесу на Чорне море. Дуже нам рекомедували Азовське море, кажуть, що воно тепліше. Організовуватимемо відпочинок самі.
Наталя, безробітна:
- Поїдемо у Одесу, плануємо поїхати із одним із турклубів. Вони пропонують досить гарні тури і за помірними цінами, але якщо не вийде, то поїдемо самі.
Віолетта, журналіст:
- Цього року я ще точно не знаю, чи поїду на відпочинок. Проте якщо поїду, то це буде Іспанія. Поїду до родичів, то усе організовуватиму сама. Якщо ж не вийде, не поїду нікуди.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

93

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

78

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

76

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...

75

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...