Пожежа на нафтобазі:

Пожежа на нафтобазі:

  Тиждень рятувальники гасили пожежу на нафтобазі "БРСМ-Нафта" під Васильковом на Київщині, що спалахнула ввечері 8 червня. Унаслідок загорання резервуару із пальним і серії вибухів загинули п\'ятеро і постраждали 15 людей.
Пожежу ліквідовували майже 700 осіб, включаючи підрозділи МВС та Нацгвардії. У неділю тривало перекачування дизельного пального із двох резервуарів ємністю по 900 куб.м нафтобази "БРСМ" до резервуарів нафтобази "КЛО".
Тим часом і до причини самої НП, і до ходу ліквідації пожежі виникло багато питань. У тому числі, яким чином нафтобаза з"явилась неподалік військової частини, що додало небезпеки. Якщо ж підсумувати більшість коментарів експертів, то вони кажуть про неготовність влади правильно та швидко реагувати на техногенні катастрофи.
Так, експерт із промислової безпеки Андріан Галач зауважує, що ДСНС могла спрацювати більш оперативно, якби взаємодіяла із іншими службами. В інтернет-виданні "Depo.ua" звертають увагу, що загального страху і паніки можна було б уникнути, створивши гарячу телефонну лінію для громадян, спеціальний прес-центр, куди б стікалася вся інформація про пожежу. Адже навіть через три дні після аварії жителі Василькова, найближчого до нафтобази міста, все ще нарікали на брак інформації про те, як слід поводитися під час нафтової пожежі.
У Мінекології, Держекоінспекції, Держсанепідемслужбі  запевняють, що загрози для здоров\'я людей немає, про екологічну катастрофу не йдеться. Утім голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко стверджує, що реальну інформацію про масштаби забруднення можуть приховувати.
- За нашими даними, у деяких місцях біля епіцентру аварії нафтопродукти вже наступного дня після загоряння проникли вглиб на півметра і більше. А це спричиняє забруднення водоносних горизонтів, що поширюється на далекі відстані, не кажучи вже про ті гази, що потрапили у атмосферне повітря, - пояснює вона.
У неділю стало відомо, що на територію нафтобази доставлено 5 тонн сорбентів і проводяться роботи із очищення ґрунту від нафтопродуктів.
Наразі пожежу на нафтобазі СБУ розслідує як екоцид - дії, які могли призвести до екологічної катастрофи.
Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідчими розглядаються чотири версії виникнення пожежі на нафтобазі: порушення правил безпеки при експлуатації обладнання для перекачування та змішування пально-мастильних матеріалів, недотримання персоналом технологічного процесу, навмисний підпал із метою дискредитації компанії "БРСМ-нафта" і підпал із метою приховання розтрати керівництвом компанії "БРСМ" пально-мастильних матеріалів і отримання страхових компенсацій.
 

коментарі

Сергій Куюн, директор консалтингової групи "А-95":
- Рік тому я казав, що причиною вибуху на АЗС "БРСМ-нафта" у Переяславі, внаслідок якого загинули чотири людини, було порушення вимог безпеки при будівництві станції. Тоді нікого не покарали. Через рік маємо трагедію набагато серйознішу за масштабами і наслідками. Що ще має статися, щоб влада почала серйозніше ставитися до галузі виробництва палива?
Олег Салмін, член ради директорів компанії "XXI Століття":
- Внутрішні війська слід було підключати відразу, а не чекати, поки виникне ланцюг вибухів. У нас вирішили привести простих недосвідчених пожежників, які гасять звичайні будинки, у яких навіть немає необхідних пристосувань, щоб загасити такий осередок.
Олександр Щербань, співголова Асоціації зелених України:
- На врожаї селян, які мешкають поряд із нафтобазою, можна ставити хрест. Так само і на продукти тваринного походження. Очевидно, що не всі перестануть їсти те, що виростили у себе на городі. А найгірше - ця продукція може потрапити на ринки. Навряд чи вам хтось скаже, що це вирощене поблизу згорілої нафтобази.

 

"Місто" запитало у вінничан: " Хто повинен відповідати за вибух на "БРСМ-Нафта?"
Олена, оператор 1S:
- У всьому винне керівництво цієї нафтобази. Вони повинні були контролювати виробництво і проводити перевірку обладнання, щоб цього не сталося.
Світлана, учителька:
- Якщо на якомусь підприємстві відбувається аварія, хто відповідає? - Керівники цього підприємства. Так завжди було.
Дмитро, студент:
- Навряд чи це був підпал, як стверджує керівництво нафтобази. Вони не дотримувалися правил пожежної безпеки, тому аварія й призвела до таких наслідків. Їм не вдасться спихнути провину на когось іншого.
Оля, домогосподарка:
- Власники повинні були дивитися за своїм підприємством. А так їм на все було байдуже - головне ж бізнес. Вони самі винні у тому, що відбулося.
Андрій, підприємець:
- Просто так воно би не вибухнуло. Там або переділ бізнесу, або отримання страховки. У владі все знали про цю нафтобазу, тому відповідати повинні всі.

 


Катерина ДЯДЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

659

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

396

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

243

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

242

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

237

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...