Скромна привабливість велосипедів

Закінчуються морози, зігріває душу й тіло весняне тепло, і для велосипедистів настають райські дні. Вони дістають зі сховків двоколісних друзів, змащують передачі, накачують камери і вибираються на пробні прогулянки (звісно, ми ведемо мову про звичайних велосипедистів-аматорів, а не про фанатів даного виду спорту, які не злазять із сідла протягом року за будь-якої погоди).

Щоправда, райські дні настають і для інших любителів цього надлегкого транспортного засобу, яких цікавить можливість не стільки покататись, скільки… поживитись. До згаданої категорії сміливо зараховуємо вінничанина Сергія Конєва-Педального (ім\'я та прізвище змінено), за яким - така невдача! - саме напередодні сезону всерйоз і надовго зачинились двері місць позбавлення волі. Слід додати, що це вже друга судимість Сергія: торік за крадіжку він перший раз отримав умовну міру покарання.

Згідно з матеріалами нової судової справи, Сергій 27 травня минулого року приблизно о пів на четверту дня прийшов на окраїну лісопарку, де один із місцевих підприємців організував прокат велосипедів. При розцінці всього 20 гривень за годину бажаючі можуть прокататись по лісопарку, розім\'явши м\'язи та подихавши свіжим повітрям. І приємно, і корисно!

Конєв-Педальний прийняв умови договору з підприємцем, осідлав залізного коника, натиснув на педалі - і поминай як звали! Ні того дня, ні наступного, ні ще через день він велосипеда на повернув, аж поки до нього значно пізніше, після заяви підприємця, не завітали працівники міліції і не вилучили чуже майно. Сергій пояснював, що того дня він поїхав на пляж, де зустрів приятелів, забалакався з ними, тому не встиг вчасно повернути велосипед. А до всього ще й, мовляв, виявилось, що в нього не вистачало грошей, аби розрахуватись за прокат.

З такою дивною логікою виправдовуються хіба що дітки середньої групи дитсадочка (у старших групах вони вже хитріші), а то скидається на те, що Сергій і по годиннику час визначати не вмів, і порахувати гроші в своїй кишені не здатен.

Ясна річ, слідство з такою аргументацією не погодилось, а дійшло висновку, що Конєв-Педальний здійснив шахрайство, тобто заволодів чужим майном (до речі, вартістю 5731 гривня) обманним способом.

Якби це був один-єдиний епізод, то, можливо, все вдалося б залагодити без неприємних наслідків. Проте в справі задокументовано ще два випадки Сергієвої невтримної любові до чужого.

14 серпня він зайшов до під\'їзду одного з житлових будинків, де побачив некепський велик (коштує 3200 гривень), пристібнутий тросиком до сходових перил. Довго не роздумуючи, Конєв-Педальний дістав із кишені болторіз, перекусив тросик і заволодів транспортних засобом. Наступного дня аналогічним способом він викрав веломашину вартістю 800 гривень від зовнішньої стоянки однієї з комерційних фірм на вулиці 600-річчя Вінниці. На щастя для власників, усі три велосипеди вдалось розшукати й повернути.

Загалом ця нескладна кримінальна справа давно могла бути закінчена й розглянута судом, але, як зазначається в документах, Конєв-Педальний "переховувався від суду, перебував у розшуку, не має постійного місця проживання". Тому вирок Вінницький міський суд оголосив тільки в березні, засудивши злодія-шахрая до трьох років позбавлення волі.

Крім того, він повинен витягти з власного гаманця й оплатити вартість експертиз в сумі 909 гривень, компенсувати підприємцю-прокатнику неотриманий прибуток, якого той зазнав через вилучення велосипеда з процесу надання послуг, у сумі 1750 гривень, а також відшкодувати завдані йому моральні збитки в розмірі 5 тисяч гривень.

Якби інші потерпілі теж звернулися з аналогічними цивільними позовами, то сума відшкодувань могла б значно перевищити сукупну вартість украдених велосипедів.


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

167

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

50

Подати документи для призначення пенсії тепр можна не виходячи Із серпня вінничани можуть подавати заяву на пенсійні нарахування не ...

49

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

47

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

47

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...