Конфлікт у Новій Греблі:

Конфлікт у Новій Греблі:

  Уже майже рік у селі Нова Гребля Калинівського району живе близько сотні переселенців із Криму - кримських татар. За пожертви вінничан для них облаштували гуртожиток колишнього училища, а місцеві селяни новим сусідам навіть картоплю садили. Однак за рік селяни і переселенці так і не змогли знайти спільної мови. А минулої п\'ятниці, 13 березня, люди навіть зібралися на схід села - хотіли виселяти кримчан. Причиною для таких рішучих настроїв став конфлікт між переселенцями і місцевими хлопцями, внаслідок якого двоє сільських хлопців потрапили до лікарні.

Один із учасників конфлікту, 23-річний житель села Ігор, розповідає, що все трапилось вночі першого березня. Каже: їх товариш повернувся з АТО, і вони з друзями зустрілись біля місцевого клубу (неподалік якого і розташований гуртожиток, де живуть переселенці. - Авт.). За словами Ігоря, вони нікому не заважали, просто спілкувались між собою, у машині грала музика.

- До нас під\'їхав мерседес "Vito", включили дальнє світло, засліпили нам очі, - переповідає далі нічні події Ігор. - З машини вискочили від восьми до 12 чоловік, почали кричати, що ми заважаємо їм спати. І почалася бійка, а точніше - нас почали бити. Так, у нас музика і справді грала, але дуже тихо. Ми тихенько себе вели, і не пили, тільки готувалися. Але один із татар, низького зросту, який був із автоматом, збив ногою все, що стояло на капоті. До цього у нас з ними конфліктів не було. Правда, коли ми у клубі святкували Новий рік, то кримчани теж прийшли, сказали, щоб зупинили музику, бо заважала їм спати.

Унаслідок конфлікту Ігор опинився у лікарні, а його батько написав заяву до міліції.

- Мого сина ударили ззаду по голові битою, його товариша теж по голові били. Хлопці, які були при пам\'яті, почали відливати тих, хто був уже без свідомості, - розповідає батько 23-річного хлопця Борис Лабунець. - Мій син нічого абсолютно не пам\'ятає, у нього забій головного мозку, закрита черепно-мозкова травма, перелом потиличної частини черепа.

Самі ж переселенці з журна­лістами розмовляли не надто охоче. Зі слів одного з кримських татар, який не захотів називати свого імені, стало зрозуміло, що їх роздратувала музика.

- У гуртожитку на першому поверсі є кімната для чергових, там вони перебувають цілодобово, - сказав він. - Тієї ночі музика і справді у хлопців у машині дуже голосно грала. На капоті вони розклали випивку, шуміли. А у нас тут сплять маленькі діти, жінки. Ми в машині ввімкнули світло, аби побачити, хто там. І побачили, як один із хлопців сам впав. Ми попросили їх вимкнути музику і вгамуватися.

Загалом, переселенцям не надто подобається увага до їх життя і побуту. Фотокореспондента "Міста" вони попросили видалити із фотоапарата світлини, на якому було видно внутрішній двір гуртожитку.

- До нас тут їздять, як в зоопарк, фотографують, розпитують... Ми уже втомилися від цього. А чим ми кому заважаємо? Ми не п\'ємо, не куримо, намагаємося не конфліктувати, - сказав кримський татарин.

На сході села журналісти "Міс­та" не побачили переселенців. Однак перші пристрасті вгамувалися, і зрештою місцеві жителі вирішили розв’язувати конфлікт за столом переговорів. І перемовини, як планується, мають початися уже цього тижня.

- Спершу люди пропонували навіть їх виселити. Але на сході ухвалили рішення сісти за стіл переговорів і створити робочу групу, до якої ввійдуть як представники сільської громади, так і представники районної влади, - повідомив сільський голова Нової Греблі Анатолій Анд­ріюк. - Між нами і ними не має жодних таких серйозних непорозумінь, але варто дотримуватися законів тієї країни, на території якої ви проживаєте. Це не вихід із ситуації - брати бити і йти когось бити.

 

Коментар

Керівник сектору зв\'язків із громадськістю УМВС України у Вінницькій області Анна Олійник:

- Четвертого березня до калинівської міліції звернувся батько потерпілого 23-річного місцевого жителя із заявою про побиття сина. Слідчим відділом міліції відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 125 КК України - умисне легке тілесне ушкодження. Після проходження лікування потерпілим судово-медичною експертизою буде встановлено ступінь важкості завданих йому тілесних ушкоджень та надана остаточна правова кваліфікація правопорушенню. Наразі міліція опитує свідків, встановлюють осіб, причетних до побиття.


 

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

543

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...