Суддів судять-судять, а присудити нічого не можуть

Суддів судять-судять, а присудити нічого не можуть

  У Вінницькому міському суді у вівторок, 10 березня, відбулось чергове засідання щодо обрання запобіжного заходу судді Печерського райсуду Києва Оксані Царевич. У середу, 11 березня, аналогічне засідання має відбутись щодо її колеги з того ж суду Віктора Кицюка.
Нині справу Оксани Царевич по суті розглядає Олександр Олійник - перший із суддів, який розпочав розгляд справи у Вінниці. Саме йому 6 березня захисники Царевич оголосили недовіру і зробили перший відвід. Рішення щодо відводу Олійника мав ухвалювати суддя Юрій Ковбаса, але й він отримав відвід. Рішення щодо відводу Ковбаси приймав Ігор Вишар - і йому відвід.
Суддя Ігор Вишар до адвоката:
- Чи довіряєте ви судді Вишару?
Адвокат:
- На ваш розсуд, ваша честь...
Врешті саме Ігор Вишар побачив у діях захисту спробу затягнути справу і не визнав свій відвід. Таким чином справа, проминувши всіх трьох суддів, знов повернулась до Олександра Олійника.
Утім, затягувань та суперечок у залі засідань менше не стало. Сама Оксана Царевич спершу висловила сумнів щодо визначення "підозрювана", бо, мовляв, постанову про підозру їй було вручено не належним чином. А далі під час судового засідання вона заявила, що її справу мають розглядати у Вищому спеціалізованому суді, аби згодом не утворилася судова колізія через суперечності ухвал судів вищої та нижчої інстанцій.
- Не обов\'язково, щоб справу розглядали тільки у столиці, це може бути й інше місто. Ці повноваження можуть бути передані одному із судів і суддів нижчих інстанцій. Але перебираючи на себе такі повноваження, слідчий суддя виходить за межі, надані йому законом, - каже Оксана Царевич.
Віктор Кицюк діє по тій самій схемі.
- Немає підстав розглядати клопотання Генпрокурора Вінницьким судом. Належним суб\'єктом та єдиним суб\'єктом розгляду такого клопотання є Вищий спеціалізований суд України, - вважає він.
За інформацією із залу суду, захист Оксани Царевич вимагає застосування щодо неї альтернативного запобіжного заходу - внесення застави. Суддя ж ухвалюватиме рішення, лише вислухавши аргументи підсудної та допиту свідків.
У Вінниці інтереси суддів Печерського суду підтримують четверо захисників - представники адвокатської контори "Кульчицький, Кулаков і Бєднягін". Нині до них приєднався й адвокат Юрій Сухов, який 6 березня брав участь у захисті Сергія Вовка - у Голосіївському суді міста Києва. До речі, Київський суд ухвалив рішення про відмову заарештовувати суддю Печерського райсуду Сергія Вовка. По суті щодо нього судом не обрано жодного запобіжного заходу.
А от вінницькі судді виявилися наполегливішими - вони продовжують засідання.
Нагадаємо, у березні Верховна Рада надала згоду на затримання та арешт суддів Оксани Царевич, Сергія Вовка та Віктора Кицюка. У Генеральній прокуратурі повідомляють: "Судді Печерського районного суду міста Києва О.Царевич та В.Кицюк підозрюються у тому, що вони, зловживаючи службовим становищем, навмисно порушуючи вимоги закону, постановили завідомо неправосудні рішення у справах про адміністративне правопорушення стосовно активістів Автомайдану та в інших справах. Таким чином, вони незаконно притягнули до адміністративної відповідальності декілька осіб у січні минулого року. Їх дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України, тобто постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах. Окрім того, суддя Печерського районного суду міста Києва С. Вовк підозрюється у скоєнні тяжкого злочину, а саме у постановленні завідомо неправосудного рішення у цивільній справі, яким позбавив законного власника його майна. Вказане кримінальне правопорушення кваліфікується за ч. 2 ст. 375 КК України".
Коли матеріал готувався до друку, стало відомо, що 10 березня Вища кваліфікаційна комісія відсторонила суддів Печерського райсуду Оксану Царевич, Віктора Кицюка та Сергія Вовка від посади на два місяці. Суддів відсторонили у зв\'язку з кримінальними провадженнями.

Слухання у справі судді Оксани Царевич 10 березня розпочали о 10.00 і тривало воно щонайменше одинадцять із половиною годин із короткими перервами. Слухали показання підозрюваної, сторони захисту й обвинувачення... О 21:30 суддя оголосив про перенесення слухання на середу, 11 березня, на 10:00. У цей час мала слухатися справа щодо судді Віктора Кицюка. Відповідно, її розгляд теж перенесли.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

769

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

574

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

353

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

329

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...