Ставки зроблені

Ставки зроблені

  Сесія Вінницької міськради затвердила зональну схему Вінниці для встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об\'єктів нежитлової нерухомості. Територія міста буде розділена на чотири зони, які передбачають різні коефіцієнти, які впливатимуть на суму податку.
Оцінили територію
Отже, ставка податку на нежитлову нерухомість, якою володіють фізичні та юридичні особи, напряму залежатиме від розташування будівлі.
- Всі ці зони охоплюють територію міста та визначені на підставі нормативно-грошової оцінки земель міста, яка була затверджена міськрадою раніше, - каже головний архітектор міста Олександр Рекута.
За його словами, зональність враховує різні фактори, у т.ч. містобудівну цінність - віддаленість від центру міста, а також пішохідну доступність до громадського транспорту, об\'єктів водного фонду, зон рекреації та ін.
- Ми використали нормативно-грошову оцінку, оскільки іншої методики розрахувати нині містобудівну цінність об\'єктів Вінниці просто немає, - додав Олександр Рекута.
Інтерактивна схема зонального поділу за допомогою спеціального програмного забезпечення буде представлена на сайті Вінницької міськради www.vmr.gov.ua і вже незабаром кожен громадянин у будь-який момент зможе самостійно оцінити, в якій зоні розташована його нерухомість та визначити ставку податку.
Встановили ставки
- Визначені департаментом архітектури, містобудування та кадастру міськради зони поділяють місто за значимістю для комерційної і господарської діяльності, - підкреслила директор департаменту фінансів Вінницької міськради Наталя Луценко. - Це дало можливість диференціювати ставки податку на нерухоме майно для нежитлового використання.
Ставка визначається у процентах за 1 квадратний метр площі об\'єкта відносно розміру мінімальної зарплати, встановленої законодавством на 1 січня.
Максимальною ставкою буде 1,5% від мінімальної зарплати (законом верхню межу встановлено на рівні 2%. - Ред.), її стягуватимуть із об\'єктів, що розташовані в центрі Вінниці. Мінімальна ж ставка визначена для околиць - її розмір 0,25%.
- Податок на нерухомість - важливий інструмент наповнення бюджету, - зазначив в.о. мера міста Сергій Моргунов. - Ухвалюючи наш бюджет, ми прийняли ті ставки, які запропонував нам законодавець, але скористалися тим, що можемо відпрацювати систему пільг.
Що й було зроблено. Робочі групи в різному форматі міська влада збирала з цього приводу неодноразово і врешті визначила прийнятну для усіх систему.
- Отже, на 2015 рік законодавець встановив половину від максимальної ставки, тобто 1% - зазначив в.о.мера Сергій Моргунов. - Враховуючи нашу пропозицію максимальної ставки в 1,5%, то 50% від неї в першій зоні складе 0,75% на цей рік, у другій - 0,5%, третій - 0,25% і четвертій - 0,125%. Якщо підприємці та фізичні особи до 31 березня задекларують в податковій своє майно, то для них на 2016 рік буде встановлена пільгова ставка оподаткування на рівні 2015 року. Це будемо вважати додатковим стимулом для чесної сплати податків.
Винятки із правил
Від сплати податку на нерухоме майно депутати звільнили релігійні організації України, які розміщені на території міста і статути яких зареєстровані у встановленому порядку, а також громадські об\'єднання та організації. При цьому у депутатському рішенні чітко зазначено, що пільги не надаються на об\'єкти оподаткування, що використовуються з метою одержання прибутку.
- Це зроблено у зв\'язку з отриманням значної кількості звернень від релігійних та громадських організацій щодо надання пільг по податку на нерухоме майно, - пояснила таке рішення Наталя Луценко.
Також за пропозицією Вінницької ради підприємців звільнено від оподаткування нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичних та юридичних осіб таких об\'єктів нежитлової нерухомості: відкриті майданчики, рампи, платформи для розвантаження-завантаження (площа яких перевищує 50 кв.м), самостійні відокремлені підвали площею більше 50 квадратних метрів, які не використовуються їх власниками для отримання доходів, тобто не здаються в оренду і не використовуються у підприємницькій діяльності (за винятком підвалів, які є складовою частиною об\'єкта нерухомості).
- Для усіх них буде встановлена так звана нульова ставка податку, - сказав Сергій Моргунов. - І це максимально великий крок, який ми могли зробити назустріч бізнесу.
Без популізму
Водночас в.о.мера закликав вінничан утриматись від різних популістських закидів - мовляв, краще б зовсім ніяких податків не встановлювали.
- Це саме той механізм, який держава дає нам для того, щоб місто могло самостійно заробляти гроші, - каже Сергій Моргунов. - При цього дуже важливо мати баланс. Якщо не будемо працювати в цьому напрямку, то з точки зору соціально-економічного розвитку Вінниці ситуація буде досить важкою.
Примітно, що схожі висновки зробили міські ради й інших областей України.
Щодо податку на житлову нерухомість, то наразі у Вінницькій міській раді розробляють механізм надання пільг по цьому податку. Робочу групу очолює заступник міського голови Андрій Рева. Планується, що до кінця лютого робоча група напрацює і механізм оподаткування, і систему пільг, це рішення також повинні затвердити на сесії міської ради.
 

Який податок на житлову нерухомість в інших містах України

В Івано-Франківську податок на нерухомість будуть платити власники квартир загальною площею від 120 кв. м, будинків - від 240 кв. м. Якщо платнику податків належить і квартира, і будинок (або кілька об\'єктів нерухомості), то податок буде сплачуватися за квадратні метри, які перевищують загальну неоподатковувану площу в 280 квадратних метрів. Ставка податку встановлена на рівні 1% від мінімальної зарплати, або 12,18 грн. за 1 метр квадратний на рік. Прогнозований дохід бюджету міста від податку на нерухомість - 1,2 млн. грн.
У Львові податком на нерухомість будуть обкладатися квартири від 80 кв. м, і будинки - від 160 кв. м. Якщо платнику податків належить кілька квартир або будинків, то неоподатковувана загальна площа майна становить 200 кв. м. Ставка податку для квартир становить 0,5% від мінімальної зарплати, а для будинків - 1%.
У Тернополі податок на нерухомість встановлений у розмірі 1% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр понад неоподатковуваної площі. Розмір неоподатковуваної податком площі становить 70 кв. м для квартир і 120 кв. м для житлових будинків. Таким чином, за кожен кв. метр понад пільговий рівень доведеться заплатити 12,18 грн. на рік.
У Чернівцях обкладати податком на нерухомість будуть квадратні метри, що перевищують площу в 120 кв. м для квартир і 250 кв. м - для житлових будинків. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати або 12,18 грн. за квадратний метр на рік. Якщо у власності платника податку одночасно перебуває квартира і будинок, то загальна неоподатковувана площа становить 370 кв. м. Все, що понад, оподатковується за ставкою 12,18 грн. за 1 кв. м.
Жителі столиці України будуть платити податок на нерухомість з травня 2016 року. Його розмір становить 1% від мінімальної заробітної плати, яка на 2015 встановлена на рівні 1218 грн. Таким чином, з наступного року, за кожен квадратний метр, що перевищує 60 кв.м. в квартирах і 120 кв.м. в будинках, доведеться сплатити 12,18 грн.
У Запоріжжі ставка податку на нерухомість встановлена на рівні 0,5% від мінімальної зарплати. При цьому місцева влада в 1,5-2 рази збільшили площу нерухомості, яка податком обкладатися не буде. Для квартир цей показник встановлено на рівні 120 кв. м, для будинків - 250 кв. м. Розмір неоподатковуваної податком площі встановлено на 2015 рік, і в 2016 може змінитися. Відповідно, в рік жителі Запоріжжя, чиї квартири перевищують 120 кв. м, а будинків 250 кв. м, будуть платити 6,09 грн. за метр квадратний. Податок не буде стягуватися з гаражів і критих автостоянок, а також з сараїв, хлівів, майстерень, вбиралень, погребів, навісів, котельних, бойлерних, трансформаторних і туристичних баз.
У Харкові податком на нерухомість будуть обкладатися квартири площею більше 120 кв. м і будинки понад 240 кв. м. Ставка податку в 2015 році складе 24,36 грн. за кожен квадратний метр, що перевищує пільгову площу. Наприклад, людина, що володіє трьома квартирами загальною площею 150 кв. м, буде платити податок за 30 кв. м площі. Це складе 730 грн. 80 коп. в рік.
У Рівному міськрада ввела податок на нерухомість з 2016 року. Згідно з рішенням місцевої влади, квартири загальною площею понад 70 кв. м будуть обкладатися податком у розмірі 0,5% від мінімальної заробітної плати.
Мешканці Луцька у 2015 році будуть платити 6,09 грн. податку на нерухомість (0,5% від мінімальної зарплати) за кожен кв. метр, що перевищує неоподатковувану площу: 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для будинків. Не обкладаються податком гаражі, літні кухні, сараї, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Пільгову площу для квартир, яка не буде обкладатися податком на нерухомість в Сумах збільшили до 80 кв. м з мінімальних 60 квадратів. Для житлового будинку, відповідно, неоподатковувана площа становить 160 кв. м. Якщо жителю Сум одночасно належить квартира (квартири) і будинок (будинки), то пільгова площа становить 240 кв. м. Ставка податку для квартир становить 0,7% (8,47 грн.), а для будинків - 1,5% (18,27 грн.) від розміру мінімальної зарплати. При цьому пільги в Сумах не поширюються на об\'єкти, які використовуються для отримання доходів (оренда, лізинг, офіс).
У Полтаві розмір податку на нерухомість становить 1% (12,18 грн.) від розміру мінімальної зарплати. Пільгова або неоподатковувана площа для квартир встановлена на рівні 90 кв. м, для будинків - 200 кв. м. Якщо у власності платника перебувають одночасно кілька квартир або будинків, то загальна пільгова площа становить 290 кв. м.
Жителі Дніпропетровська платитимуть за житло податок у розмірі 1% від мінімальної зарплати, або 12,18 грн. за квадратний метр, що перевищує неоподатковувану площу. Для квартир неоподатковувана площа становить до 85 кв. м, для житлових будинків - 200 кв. м. Пільгова площа для власників квартири і будинку - до 285 кв. м. Ставки податку на житлову нерухомість почнуть діяти з 2016 року. Ставка податку на нежитлову нерухомість складає 1-0,25%, залежно від місця розтошування об\'єкта (зонування від центру міста до його околиць), і діє з 2015 року.
Влада Одеси вирішила не піднімати податок на нерухомість в 2015 році. Як і в 2014 році, одесити будуть платити податок за квартири, які перевищують 120 кв. м, а будинків - 250 кв. м. При цьому Одеська міськрада може ввести податок на комерційну нерухомість, який складе 1% від мінімальної зарплати, або 12,18 грн. за метр квадратний.
Влада Кіровограда встановила ставку податку на нерухомість на рівні 0,5% від мінімальної зарплати. На комерційну нерухомість - 0,1%. Неоподатковувана площа для квартир становить 75 кв. м, а для будинків - 150 кв. м. Все, що понад цих рівнів, обкладається ставкою 6,09 грн. за метр квадратний на рік.
Податок на нерухомість у Черкасах з 2015 року становить 1% від мінімальної зарплати. З кожного квадратного метра площі, що перевищує встановлену пільгову норму, буде стягуватися щорічно 12,18 грн. Пільгова площа, яка не обкладається, для квартир становить 120 кв. м, а для будинків - 250 кв. м.
Влада Чернігова вирішила встановити податок на нерухомість на рівні 12,18 грн. (1% від мінімальної зарплати) за квадратний метр, що перевищує пільгову площу. Неоподатковувана площа становить 120 кв. м для квартир і 250 кв. м для будинків.
У Житомирі встановили податок на житлову нерухомість у розмірі 0,75% (9,13 грн.) від мінімальної зарплати за квадратний метр, що перевищує неоподатковувану площу. Для комерційної нерухомості влада запропонувала застосувати зонування: чим ближче об\'єкт до центру, тим вища податкова ставка. Для таких категорій ставка становить 0,5 - 1 % від мінімальної зарплати.
Депутати Хмельницької міськради залишили ставку податку на нерухомість на рівні 2014 року. Платити податок за ставкою 1% від мінімальної зарплати на нерухоме майно зобов\'язані власники квартир площею понад 120 кв. м і будинків - від 250 кв. м. На комерційну нерухомість податок становить 0,5% від мінімальної зарплати за квадратний метр на рік.
Сплата податку на нерухомість в Ужгороді відбуватиметься за нормами і ставками 2014 року. У минулому році податок на нерухомість в Ужгороді платили особи, які володіють квартирою площею від 120 кв. м і будинком - від 250 кв. м. Ставка податку складає1% від мінімальної зарплати, або 12,18 грн. за кв. м. Якщо платнику належить кілька видів нерухомості, то неоподатковувана загальна площа становить 370 кв. м. Для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. м, і будинків - від 500 кв. м, ставка податку становить 2,7% від мінімальної зарплати.
 


Максим ЗОТОВ



Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

214

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

180

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

148

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

132

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

110

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...