Олексій Павленко: не хочемо, щоб під час військових подій Україна залишилася без хліба

Олексій Павленко: не хочемо, щоб під час військових подій Україна залишилася без хліба

  Нараду з питань особливостей розвитку аграрного сектору у сучасних умовах провів у Вінниці 14 лютого сам міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. Місцевим аграріям він пообіцяв державну підтримку та значні перспективи на нових ринках, хоча й визнав, що Україна не уникне суттєвого подорожчання добрив і пального. Серед першочергових завдань - забезпечення продовольчої безпеки країни. Мовляв, в умовах військового протистояння агресору питання більшої важливості просто не існує.
- Всі ми розуміємо, що часи нині нелегкі, бюджет нині, можна сказати, військовий, суттєві суми закладені саме на фінансування нашої Армії. Натомість, рівень дотацій і субсидій по аграрному сектору цьогоріч невеликий. Але рівень підтримки, відчуття, що усі ми робимо загальну справу лишає надію, що ми пройдемо цей шлях успішно, - каже Олексій Павленко.
На його думку, ситуація із продовольчою безпекою України цьогоріч цілком нормальна та контрольована.
- Так, у нас були погодні проблеми у ряді областей. Потрібно почекати до березня, щоб зробити остаточні висновки, але вже зараз можна сказати, що навіть попри приморозки 82% посівів у гарному стані, - говорить міністр.
Інша справа - фінансування галузі.
- Ми розуміємо, щоб посіяти - треба взяти банківський кредит, закупити добрива та насіння, а вони вже значно подорожчали, - каже Олексій Павленко. - Тому переконуємо банкірів, що аграрний сектор є прибутковим, перспективним та орієнтованим на експорт. У відповідь чуємо, що банки не бачать особливих проблем із фінансуванням аграріїв, крім здорожчання відсоткової ставки. Саме тому Уряд найближчим часом пропонуватиме Верховній Раді внести зміни до бюджету, які дозволять компенсувати банківські відсотки для українських аграріїв.
Міністр запевнив, що Україна досі має великі залишки зернових, зокрема кукурудзи, які готова пустити на експорт.
- Під особливим контролем нині продовольча пшениця, - каже Олексій Павленко. - Бо ми точно не хочемо, щоб у час воєнних подій Україна залишилася без хліба. Залишків її теж достатньо. Проводимо нині аудит - перевіримо всі склади та інші місця зберігання.
Щось приховати від держави в нинішніх умовах - марна справа, попереджає міністр.
Окремо Олексій Павленко зупинився на необхідності виведення з тіні вітчизняної спиртової галузі.
- По "Укрспирту" нині відкрито 61 кримінальна справа за результатами діяльності тих, хто у різні часи керував цією структурою, - каже міністр. - За попередніми оцінками, бюджет недоотримав майже 400 мільйонів гривень. Мова йде про розкрадання грошей на закупівлі сировини та інше.
За словами Олексія Павленка, він тримає перебіг розслідувань на контролі й результати будуть представлені громадськості.
В очищеної від корупційної складової галузі будуть великі перспективи, вважає міністр.
- Ми запросили великі міжнародні компанії - зробити аудит, щоб зрозуміти, що ж там робиться. Це стосується дебіторської заборгованості, процесу закупівлі, виробництва, обліку спирту...
На думку столичного чиновника, без інвестицій не обійтися.
- Галузь потребує величезних інвестицій, - каже міністр. - Є понад п\'ятдесят заводів, але нормально з них працює тільки чотири і так тривати не може. Це галузь, куди мають піти інвестиції. Потрібен лише поштовх.
Завершився візит міністра на Вінниччину оглядом кількох підприємств аграрної галузі. Зокрема, молочного заводу Roshen та молочно-товарного комплексу у Нападівці, що в Калинівському районі.
Міністр візитом на Вінниччину був задоволений, сказав, що відчув підтримку та розуміння дій Уряду
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

214

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

180

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

148

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

132

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

110

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...