В аграрному університеті – в.о. ректора Г.Калетнік

В аграрному університеті тепло провели на заслужений відпочинок Леоніда Середу, який 18 років очолював ВДАУ. Заяву про дострокове припинення свого контракту він написав через стан здоров’я. Обов’язки керівника одного з найпотужніших вузів Вінниччини до виборів нового ректора виконуватиме 60-річний Григорій Калетнік, голова асоціації «Укрбіоенерго».
Калетнік – відома і доволі знакова особа на Віниччині. Тут він розпочинав свою трудову кар’єру в Ямпільському районі, у 1996-98 рр. очолював обласне об’єднання спиртової і лікеро-горілчаної промисловості. У 1998-2202 рр. був головою обласної Ради, 2004-2005 рр. – губернатором, депутат Верховної Ради двох скликань (2002-2007 рр.). Посада ректора державного вузу – теж номенклатура першого ешелону, тож на представлення нового керівника вузу заступником міністра агрополітики приїхали і керівники міста й області.
Як складатимуться надалі їх стосунки, коли будуть вибори повноправного ректора – наразі невідомо.
Факт, що у Калетніка свого часу були доволі напружені стосунки з нинішнім губернатором Домбровським, чинним головою обласної Ради Заболотним і з найбільшим „латифундистом” області Порошенком. Г.Заболотний в період губернаторства Калетніка взагалі випав з влади і працював проректором саме аграрного університету. Втім, з того часу чимало що змінилось. Зокрема, із Заболотним Калетнік давно вже знайшов спільну мову на грунті розвитку альтернативних джерел енергії Вінниччини і про працю кожного обидва аграрії відгукуються лише позитивно.
До речі, аграрний – це ще й землі в районі „Царського села”. Ті самі, по вилученню яких обласною владою Г.Калетнік ще у 2006 році піднімав питання в парламенті. Нині у Верховній Раді депутатом Калетнік-молодший, голова парламентського Комітету по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією, виступає за повернення вузам землі, переданої в попередні роки різним фірмам. Наприклад, 57 га Київського університету ім. Шевченка.
Так що питання ректора аграрного – ще й політично-земельне.
А наразі на представленні в.о. ректора пролунали напуття добути „аграрварду” статус національного і відкрити нові спеціалізації по екологічних енергоносіях. Звичайно, для цього ще потрібно буде виграти вибори ректора в трудовому колективі. Втім, Григорію Калетніку це буде набагато легше, ніж О.Шестопалюку, який здійснив в 2003-му останню зміну ректорського караулу у Вінниці.
У Калетніка фахова освіта — Українська сільськогосподарська академія. Кандидат сільськогосподарських наук він ще з 1991 року, а нещодавно захистив і докторську дисертацію з питань виробництва біопалива. Та й аграрний для нього майже рідний вуз — тут він викладає, тут вчився його син Ігор Калетнік.
— Поки що робити якісь висновки передчасно. Зустрічався з викладачами, вникаю, — відповів Григорій Миколайович „Місту” щодо свого бачення розвитку аграрного університету. – Вникати є у що, господарство велике, майже 10 тисяч студентів навчаються.
— Де будете жити?
— У Вінниці, в мене тут є 2-кімнатна квартира.
— Коли плануєте впроваджувати в навчання улюблену альтернативну енергетику?
— На це потрібно буде рік-півтора. Але гадаю, що говорити про це слід лише після виборів.
— Два роки тому Ви обіцяли встановити вдома у себе сонячні батареї. І як, вже стали енергетично незалежними?
— Батареї я поставив, але... Як для нашого клімату, це більше популяризаційний крок. Ефективність як у того парового двигуна, що більше сам на себе працював. Для України потрібно щось принципово нове, що працювало б незалежно від погодних умов.
— З політикою тепер все, зав’язуєте?
— Політика – це така річ, що скільки з нею не зав’язуй, як би й хотів, то вона тебе все одно перев’яже. Навіть жіночки з сапами йдуть в поле і все про неї говорять. Хіба що це тепер не носитиме яскраво вираженого характеру. Сподіваюсь.


Андрій ОБНОРСЬКИЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

209

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

154

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

141

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

136

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

125

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...