В аграрному університеті – в.о. ректора Г.Калетнік

В аграрному університеті тепло провели на заслужений відпочинок Леоніда Середу, який 18 років очолював ВДАУ. Заяву про дострокове припинення свого контракту він написав через стан здоров’я. Обов’язки керівника одного з найпотужніших вузів Вінниччини до виборів нового ректора виконуватиме 60-річний Григорій Калетнік, голова асоціації «Укрбіоенерго».
Калетнік – відома і доволі знакова особа на Віниччині. Тут він розпочинав свою трудову кар’єру в Ямпільському районі, у 1996-98 рр. очолював обласне об’єднання спиртової і лікеро-горілчаної промисловості. У 1998-2202 рр. був головою обласної Ради, 2004-2005 рр. – губернатором, депутат Верховної Ради двох скликань (2002-2007 рр.). Посада ректора державного вузу – теж номенклатура першого ешелону, тож на представлення нового керівника вузу заступником міністра агрополітики приїхали і керівники міста й області.
Як складатимуться надалі їх стосунки, коли будуть вибори повноправного ректора – наразі невідомо.
Факт, що у Калетніка свого часу були доволі напружені стосунки з нинішнім губернатором Домбровським, чинним головою обласної Ради Заболотним і з найбільшим „латифундистом” області Порошенком. Г.Заболотний в період губернаторства Калетніка взагалі випав з влади і працював проректором саме аграрного університету. Втім, з того часу чимало що змінилось. Зокрема, із Заболотним Калетнік давно вже знайшов спільну мову на грунті розвитку альтернативних джерел енергії Вінниччини і про працю кожного обидва аграрії відгукуються лише позитивно.
До речі, аграрний – це ще й землі в районі „Царського села”. Ті самі, по вилученню яких обласною владою Г.Калетнік ще у 2006 році піднімав питання в парламенті. Нині у Верховній Раді депутатом Калетнік-молодший, голова парламентського Комітету по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією, виступає за повернення вузам землі, переданої в попередні роки різним фірмам. Наприклад, 57 га Київського університету ім. Шевченка.
Так що питання ректора аграрного – ще й політично-земельне.
А наразі на представленні в.о. ректора пролунали напуття добути „аграрварду” статус національного і відкрити нові спеціалізації по екологічних енергоносіях. Звичайно, для цього ще потрібно буде виграти вибори ректора в трудовому колективі. Втім, Григорію Калетніку це буде набагато легше, ніж О.Шестопалюку, який здійснив в 2003-му останню зміну ректорського караулу у Вінниці.
У Калетніка фахова освіта — Українська сільськогосподарська академія. Кандидат сільськогосподарських наук він ще з 1991 року, а нещодавно захистив і докторську дисертацію з питань виробництва біопалива. Та й аграрний для нього майже рідний вуз — тут він викладає, тут вчився його син Ігор Калетнік.
— Поки що робити якісь висновки передчасно. Зустрічався з викладачами, вникаю, — відповів Григорій Миколайович „Місту” щодо свого бачення розвитку аграрного університету. – Вникати є у що, господарство велике, майже 10 тисяч студентів навчаються.
— Де будете жити?
— У Вінниці, в мене тут є 2-кімнатна квартира.
— Коли плануєте впроваджувати в навчання улюблену альтернативну енергетику?
— На це потрібно буде рік-півтора. Але гадаю, що говорити про це слід лише після виборів.
— Два роки тому Ви обіцяли встановити вдома у себе сонячні батареї. І як, вже стали енергетично незалежними?
— Батареї я поставив, але... Як для нашого клімату, це більше популяризаційний крок. Ефективність як у того парового двигуна, що більше сам на себе працював. Для України потрібно щось принципово нове, що працювало б незалежно від погодних умов.
— З політикою тепер все, зав’язуєте?
— Політика – це така річ, що скільки з нею не зав’язуй, як би й хотів, то вона тебе все одно перев’яже. Навіть жіночки з сапами йдуть в поле і все про неї говорять. Хіба що це тепер не носитиме яскраво вираженого характеру. Сподіваюсь.


Андрій ОБНОРСЬКИЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

205

Мера Могилева-Подільського також відсторонили від посади до 8 квітня Наступні два місяці підозрюваний у хабарництві мер ...

203

Поки два монополісти з'ясовують стосунки - страждають вінничани Одразу два мікрорайони Вінниці 11 лютого залишились без водопостачання....

203

Студент-медик, який помер від кору, міг бути не щепленим, - каже головний інфекціоніст області Лариса Мороз Після смерті від кору ...

201

Вінничани, які вперше звернулися за субсидією з початку цього року, уже в березі отримають "живі" гроші. Це монетизація субсидій. Тим, ...

200

У прокуратурі розповіли про найбільш розповсюджені схеми розкрадання бюджетних коштів У прокуратурі Вінницької області, спираючись ...